XIII Międzyleskie Kolędowanie

poniedziałek, 29.1.2018 12:22 2148 0

W ramach mikroprojektu polsko – czeskiego  "Hej kolęda, kolęda....tradycje i obrzędy na pograniczu polsko-czeskim" 27 stycznia 2018 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Międzylesiu odbyły się już XIII Międzyleskie Kolędowanie. Partnerem ze strony czeskiej była gmina Červená Voda.

Uroczystość rozpoczęła się od zapalenia wigilijnych świec przez starostę Červená Voda Petra Mareš, dziekana ks. Jana Tracza, oraz burmistrza miasta i gminy Międzylesie Tomasza Korczaka oraz wspólnej modlitwy. Imprezę w tym roku poprowadziła dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Międzylesiu, Teresa Sobierska.

We wspólnym kolędowaniu nie zabrakło śpiewających, grających i kolędujących. I tak, z gminy Červená Voda wystąpił Zespół Pěvecký sbor ZŠ Červená Voda, z terenu gminy Międzylesie dopisały zespoły z Boboszowa, Długopola Górnego, Domaszkowa, Goworowa, Gajnika, Lesicy i Niemojowa, Międzylesia z orkiestrą dętą OSP z Międzylesia, Różanki i Roztok.

Sala widowiskowa MGOK zdołała pomieścić około 200 osób, w tym także gości z Czech.

Kolędowanie, to również czas na ogłoszenie przez burmistrza wyników rozstrzygniętego konkursu na „Najładniejszą choinkę 2017”. Nagrodzonych zostało 19 choinek i 12 szopek bożonarodzeniowych.

I miejsce – Kamieńczyk – „Za niebieskość z bielą pośród zimy”

II miejsce – Gajnik – „Za błogosławioną przez Pana”

III miejsce – Roztoki – „Za narodowość”

a pozostałe, również nagrodzone to:

Boboszów - Za kolorowy zawrót głowy, Długopole Górne - Za bałwankowy szał  , Dolnik - Za minimalizm w dużej odsłonie, Domaszków - Za choinkę na gorąco, Goworów - Za biel w ciemnej nocy, Gniewoszów - Za konkursową cykliczność, Jaworek - Za tło dla szopki, Lesica - Za gwieździstość, Michałowice - Za wyjątkowość z prezentami pod choinką, Międzylesie - Za trwanie przy Maryi, Nagodzice - Za debiuty w konkursie, Nowa Wieś - Za światełko dla turystów, Pisary - Za niekonwencjonalny podkład, Różanka - Za symbol wsi, Smreczyna - Za srebrzystość w dobie kryzysu, Szklarnia - Za hiszpański styl.

Wśród szopek bożonarodzeniowych:

I miejsce – Niemojów

II miejsce - Goworów

III miejsce – Jaworek

a pozostałe, również nagrodzone to:

Domaszków, Jaworek, Lesica, Nagodzice, Nowa Wieś, Międzylesie, Pisary, Roztoki, Różanka.

miedzylesie.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)