Wystawa Oleny Matoshniuk w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej [FOTO]

wtorek, 10.3.2020 10:48 4989 0

W dniu 18 stycznia 2020 r. w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Oleny Matoshniuk. Ekspozycję otworzył dyrektor muzeum Tomasz Nowicki wraz z kuratorem wystawy Michałem Pietrzakiem.

Na ekspozycję składa się ponad 20 obrazów olejnych z trzech cykli, które stworzone zostały na przestrzeni ostatnich 2 lat. Artystka pochodzi z Łucka (Ukraina), gdzie się kształciła i rozwijała twórczo. W 2007 r. ukończyła Szkołę Plastyczną, a w 2016 r. obroniła dyplom Łuckiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego na kierunku Design. Od 2014 r. realizuje indywidualny program nauczania w pracowni malarskiej Wiery Końskiej.

Jest studentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Malarstwo w pracowni prof. Mariana Waldemara Kuczmy. Autorka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą. Bierze czynny udział w życiu artystycznym. Uczestniczka oraz organizatorka wielu warsztatów i plenerów malarskich.

Zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz tatuażem artystycznym (Space Tattoo). Jej prace znajdują się w kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej Ukrainy Korsakov. Obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu. Wystawę można oglądać do 15 marca 2020 roku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)