Wystawa "Kłodzko w kadrze w okresie powojennym"

czwartek, 25.5.2017 11:11 2150 0

Otwarcie wystawy "Kłodzko w kadrze w okresie powojennym" przygotowaną przez „Kłodzkich Szperaczy”.

 Projekt „Kłodzko w kadrze w okresie powojennym” powstał w ramach Trzeciego konkursu grantowego „Szkoła w działaniu” organizowanym przez Fundację „Razem Możemy Więcej” przy Domu Dziecka w Kłodzku.

Realizowaliśmy go od lutego. Głównym jego celem było:

- rozwinięcie przynależności do naszej małej ojczyzny,

- poszerzenie wiedzy o tradycji kulturowej Kłodzka w latach 1945-1960,

- oraz zauważenia zmian w nim zachodzących do lat 60tych.

W trakcie projektu mieliśmy możliwość dostrzeżenia piękna i walorów turystycznych naszego miasta.

 Z ramienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku za realizację projektu odpowiadali pani Magdalena Zaremba  i pan Jarosław Błauta, którzy razem
z uczennicami I klasy Liceum Ogólnokształcącego tj. Dagmarą Hybsz, Natalią Brzezowską, Wiktorią Gol, Marceliną Gniazdowską i panią Katarzyną Hybsz (rodzicem), utworzyli nieformalną grupę pod nazwą „Kłodzcy szperacze”.

Efektem finalnym naszego projektu jest wystawa, która dzisiaj została otworzona.

Z wielką przyjemnością uczestnicy otwarcia wysłuchali konferencji pt. „Kłodzko w latach 1945-1960” wygłoszonych przez panią Joannę Stoklasek-Michalak z Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz pana Tomasza Żabskiego, przedstawiciela Towarzystwa Przyjaciół Kłodzka. Wystawie fotograficznej towarzyszyła również wystawa prac plastycznych uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodzku pod tytułem MOJE MIASTO KŁODZKO.

ZAPRASZAMY Szanownych Państwa, Mieszkańców Kłodzka i okolic, do oglądnięcia wystawy!!! - ZSP nr 1 (aula C), która będzie trwała do 17 czerwca 2017 r.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)