Wystawa „Dolny Śląsk w formie” – zobacz region w 20 odsłonach

poniedziałek, 2.8.2021 00:00 931

Nowe drogi, szybkie i wygodne pociągi, odnowione zabytki, inwestycje w energooszczędność, a także znakomicie wyposażone przedszkola, ośrodki naukowo-badawcze czy domy pomocy dla seniorów – to tylko część projektów, które będzie można zobaczyć podczas plenerowej wystawy w 10 dolnośląskich miastach.

Lista unijnych inwestycji, które powstały w naszym województwie, jest o wiele dłuższa. Nie ma się co dziwić, gdyż w ostatnich siedmiu latach dostaliśmy z Unii ponad 10 miliardów złotych! I staramy się mądrze je wydawać. Każdy, kto choć raz wybrał się na wycieczkę po Dolnym Śląsku, miał okazję sam się o tym przekonać.

Nie wszystkie inwestycje są spektakularne, gigantyczne czy kosmiczne, większość z nich to codzienne ułatwienia życia, pracy, wypoczynku. Korzystamy z nich, są dla nas ważne i potrzebne. Ekspozycja przybliża wiele niezwykłych miejsc i różnorodnych przedsięwzięć. Warto zajrzeć do pałacu holenderskiej królewny Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, przejechać się jedną z najdłuższych tras typu singletrack w okolicach Kłodzka czy „odwiedzić” seniorów w Górze.

Wystawa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego podpowie, gdzie jeszcze się wybrać. Zapraszamy na Rynek w Kłodzku już 1 sierpnia, potem wystawa odwiedzi Legnicę, Bolesławiec, Wałbrzych, Lubin, Wołów, Jelenią Górę, Ząbkowice Śląskie, Wrocław i Górę.

Startujemy 1 sierpnia w Kłodzku!

FE_PR-DS-UE_EFSI-poziom-PL-kolor-11Artykuł współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego