komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 22 czerwca 2021

Pauliny, Tomasza

Wyprawki czytelnicze dla małych mieszkańców gminy Kłodzko

poniedziałek, 15.6.2020 11:29 , komentarze: 0 , odsłony: 1110
kategorie artykułu:

20 wyprawek czytelniczych trafi do małych mieszkańców gminy Kłodzko. Wszystko za sprawą projektu dla dzieci w wieku przedszkolnym, jaki realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową "Wyprawkę Czytelniczą" na dobry, czytelniczy start.

- W naszych zasobach pozostało do wydania 20 wyprawek, które są dostępne w bibliotece centralnej w Ołdrzychowicach Kłodzkich oraz filiach w Bierkowicach, Jaszkowej Górnej, Krosnowicach 186 i przy ulicy Sportowej 10, Starym Wielisławiu, Szalejowie Górnym, Wojborzu (obecnie aula szkolna), Wojciechowicach i Żelaźnie - informuje Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki Publicznej gminy Kłodzko. 

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem oraz upominkiem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawka Czytelnicza: ·

- Książka „Pierwsze czytanki dla…” – starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat. ·

- Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji. ·

- Karta Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki. Szanowny rodzicu! Jeżeli Twoje dziecko dotychczas nie otrzymało wyprawki czytelniczej to znaczy, że ta informacja jest dla Waszej rodziny.


KAMPANIA SPOŁECZNA "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK" REALIZOWANA JEST PRZEZ INSTYTUT KSIĄŻKI. Dla własnego i naszego bezpieczeństwa prosimy o odwiedzanie naszych bibliotek w maseczkach i rękawiczkach.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.6.2021 12:00
niedziela, 20.6.2021 13:33
czwartek, 17.6.2021 12:19
czwartek, 17.6.2021 10:48
poniedziałek, 14.6.2021 16:36
1
poniedziałek, 14.6.2021 09:02
1
niedziela, 6.6.2021 17:08
2
poniedziałek, 31.5.2021 14:44