Wypadek w Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich. 13-latek wypadł z okna na II piętrze

wtorek, 5.10.2021 11:33 2270

Wypadek w Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich. 13-letni chłopiec z nieustalonych przyczyn wypadł z okna na drugim piętrze. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 października, a na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.  

- 13-latek spadł z dużej wysokości ok. 7 m. Dziecko w bardzo poważnym stanie zostało zabrane do jednego z wrocławskich szpitali - mówi Doba.pl Justyna Sochacka, rzecznik prasowy LPR.

W Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich przebywają dzieci z orzeczeniem o upośledzeniu w stopniu umiarkowanym, znacznym, głębokim i z sprzężonymi niepełnosprawnościami. Schorzenia współistniejące to dysfunkcje narządu ruchu, choroby układu krążenia, epilepsja, porażenie mózgowe, autyzm, zespół Downa, fenyloketonuria, mukopolisacharydoza i inne. 

- Do zdarzenia doszło ok. godz. 14.15, 13-letni chłopiec z nieustalonych przyczyn wypadł z okna na drugim piętrze budynku Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich. 13-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu. O zdarzeniu poinformowany został Prokurator Rejonowy w Kłodzku. Prowadzone są czynności wyjaśniające - informuje podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy  Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.