Wypadek na nartach! Zawsze możecie liczyć na pomoc ratowników GOPR. Jeden z nich potrzebuje naszego wsparcia [FOTO]

wtorek, 19.12.2023 09:42 1470 1

Ratownicy z Grupy Sudeckiej GOPR w ubiegłym roku udzielili pomocy niemal 800 narciarzom!  W tym sezonie czuwają nad naszym bezpieczeństwem na trasach w Zieleńcu i na Czarnej Górze. A czy Wy możecie pomóc jednemu z ratowników?

O Jarku Błażejewskim, który przez lata ratował ludzkie życie jako ochotnik, a teraz sam nas potrzebuje, pisaliśmy TUTAJ. To mąż, ojciec trojga dzieci, który w wyniku tragicznego wypadku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego. Potrzebne są środki na jego leczenie. Jak możecie pomóc? Szczegóły TUTAJ.

Ratownicy szkolą się, by zapewnić bezpieczeństwo na Zorganizowanych Terenach Narciarskich [ZTN]. To jedno z ich ważniejszych zadań w sezonie zimowym. W dniach 15-17 grudnia na stokach Czarna Góra Resort ćwiczyli często spotykane, ale i trudne scenariusze możliwych wypadków, w tym wypadnięcia z tras, w czasie których dochodzi do bardzo poważnych zdarzeń czy zatrzymanie akcji serca.

Zobaczcie w naszej galerii kilka zdjęć autorstwa M. Stańczaka i P. Mochola z Grupy Sudeckiej GOPR. To na szczęście tylko ćwiczenia, ale niech nas skłonią do refleksji. Ratownicy nie wszędzie mogą dotrzeć na czas… [-]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Bogobojowy wtorek, 19.12.2023 11:35
A kto karze ludziom łazić po górach, czy jeździć bez...