Wydarzenia Bystrzyca Kłodzka - MAJ 2019

wtorek, 16.4.2019 09:30 3818 1

SPORT

Ogólnopolski Bieg Bystrzycki odbędzie się na dystansach 10 km oraz 21.097 km . Po wielu latach biegacze powrócą na jedną z bardziej kultowych tras biegowych jaką była popularna “Bystrzycka 20” . Osoby które nie zmierzą się z pól maratonem mogą wystartować na krótszym dystansie 10 km . Nie zabraknie biegów dla najmłodszych oraz wielu atrakcji przygotowanych z okazji dnia miasta między innymi koncerty , animacje , plac rozrywki , dmuchańce , zlot motocyklowy i inne.
AKTUALIZACJA: BIEG BYSTRZYCKI 2019

ZAPISY: http://zapisy.ultimasport.pl/zapisz/482
http://turystyka.bystrzycaklodzka.pl/177/115/bieg-bystrzycki.html
www.biegbystrzycki.ebiegi.pl
https://www.facebook.com/Bieg-Bystrzycki-w-Bystrzycy-K%C5%82odzkiej-134826950650135/

KULTURA

MIEJSKO GMINNY OŚRODEK KULTURY
Bystrzyca Kłodzka jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych zakątków Ziemi Kłodzkiej, miastem bogatym w kulturę, tradycję, historię i średniowieczne zabytki. W tym roku przypada Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich Bystrzycy Kłodzkiej. Główne obchody tego niezwykłego Jubileuszu odbędą się 18-19 MAJA 2019r. na które już dziś zapraszamy Państwa serdecznie.

W programie liczne występy z udziałem gminnych Szkół Podstawowych i Ponadgimnazjalnych, Grup artystycznych, Bractwa Rycerskiego oraz koncerty legendarnych, kultowych zespołów KOMBII i DŻEM. Ponadto: liczne stoiska wystawiennicze, wesołe miasteczko dla najmłodszych uczestników i jedyny w swoim rodzaju pokaz laserowy.

W ramach działań Jubileuszowych zaplanowanych jest wiele ciekawych wydarzeń organizowanych przez Gminne jednostki: Muzeum Filumenistyczne, Wydział Turystyki I Kultury Fizycznej UMiG, Biblioteka Publiczna, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół w Wilkanowie, Szkołę Podstawową nr.2, Państwową Szkołę Muzyczną I st., Szkołę Muzyczną II st., Polski Związek Filatelistów Koło w Bystrzycy Kłodzkiej, Bystrzyckie Bractwo Rycerskie oraz wielu mieszkańców Gminy Bystrzyca Kłodzka współpracujących i współtworzących nasze Święto.

O szczegółach wszystkich wydarzeń, będziemy Państwa informować na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu

https://www.facebook.com/Miejsko-Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Bystrzycy-K%C5%82odzkiej-134625113252827/

-----------------------WSTĘP WOLNY------------------------------

PROGRAM IMPREZY:

18 MAJA (SOBOTA)

17:00 - “Jubileuszowa Akademia Dziecięca” - animacja teatralna
w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej
17:30 - Skrzypcowe impresje z Niką
18:00 - Rockowe hity z zespołem Centrala 57
19:30 - Koncert Gwiazdy wieczoru - KOMBII
21:00 - Fire show - Teatr Uliczny TUB

19 MAJA (NIEDZIELA)

12:00 - Uroczysta Msza Święta w Kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej
13:15 - Poloneza czas zacząć! Szanowni Mieszkańcy Bystrzycy Kłodzkiej - zatańczmy razem z młodzieżą w Jubileuszowym Korowodzie! :-)
13:45 - Uroczyste otwarcie imprezy - wystąpienia okolicznościowe,
“Akt nadania praw miejskich Bystrzycy Kłodzkiej”- animacja Bystrzyckiego Bractwa Rycerskiego
14:30 - Spektakl “Legenda Herbu Bystrzyckiego” w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej
15:00 - Występ Orkiestry Dętej Miasta Usti nad Orlicą
15:45 - Jubileuszowe dance show: Duende Flamenco, Akademia Ruchu Goworów, Laboratorium Tańca, Studio Tańca STACCATO,
Dziecięca i Młodzieżowa Grupa Taneczna WALISZOWIANIE
17:00 - Folkowa podróż muzyczna - koncert CASTLE DREAMS
18:00 - Rock & Roll z MANSON BAND
19:30 - Powrót do przeszłości - koncert legendarnego zespołu DŻEM
21:00 - Light show “Historia Bystrzycy Kłodzkiej w laserach”


PONADTO:
JARMARK ROZMAITOŚCI
- prezentacje kulinarne i cukiernicze Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Bystrzyca Kłodzka, prezentacje rękodzieła artystycznego, wyrobów pszczelarskich

WESOŁE MIASTECZKO
(dmuchańce, kule wodne, basen chiński, ruchoma ścianka wspinaczkowa)

CYRKOLANDIA
– kuglarstwo, bańki mydlane XXL, żonglerka, zumba, nauka chodzenia na szczudłach, malowanie twarzy

STOISKA GASTRONOMICZNE I HANDLOWE

SPONSORZY:
"Mineral" Sp. j. ZPChr Gorzanów, Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Bystrzycy Kłodzkiej, Rozlewnia Wody Cyranka Gorzanów, Kayser Automotive Systems Kłodzko Sp. z o.o.

PATRONAT MEDIALNY:
TVK, Doba.pl, Gazeta Prowincjonalna Brama, Tygodnik Euroregion Glacensis, Panorama Ziemi Kłodzkiej, Wiadomości Bystrzyckie, TVnews

Akademia Ruchu Goworów
http://trzyzrodla.blogspot.com/2018/02/o-akademii-ruchu-goworow-i-naszych.html

https://doba.pl/dkl/artykul/akademia-ruchu-goworow-w-mam-talent-/16222/15

Duende Flamenco
https://www.facebook.com/pg/DuendeFlamencoKotlinaKlodzka/about/?ref=page_internal

Laboratorium Tańca
https://www.youtube.com/watch?v=ouGmRDbCgyA

Studio Tańca STACCATO
https://www.youtube.com/watch?v=zoShjTusG7A

Dziecięca i Młodzieżowa Grupa Taneczna WALISZOWIANIE

ZESPOŁY:

NIKA

Studiująca w Pardubickim Konserwatorium Skrzypaczka, z wielkim talentem koncertująca i elektryzująca swoimi koncertami słuchaczy w całej Europie.
https://www.facebook.com/veronika.khunova

Zespół CENTRALA 57
Powstał w 2007 roku i do tej pory - nieprzerwanie występuje na polskiej, choć nie tylko, bluesowo-rockowej scenie muzycznej. Zespół gra rocznie około sto koncertów, zarówno w klubach jak i na imprezach plenerowych. Centrala 57 występowała jako support act przed takimi wykonawcami jak: IRA, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY, LESZCZE, ACID DRINKERS, SHAKIN DUDI, BRATHANKI, CREE, ZŁE PSY, TSA, WILKI, HEY, TURBO, GOLDEN LIFE, PERFECT, EDYTA BARTOSIEWICZ, LIPALI, KRZYSZTOF KRAWCZYK, KULT, Antek Smykiewicz, KOMBII, LUXTORPEDA.

https://centrala57.com.pl/

Zespół CASTLE DREAMS

Zespół Castle Dreams to jedni z najlepszych instrumentalistów polskiej, rockowej sceny muzycznej. Z końcem 2018 roku Castle Dreams wraca do pełnego składu! Szeregi zespołu zasilą Andrzej Pindelski - bas i Łukasz Kowalczyk - perkusja.Zespół został stworzony przez gitarzystę i kompozytora Grzegorza Buczkowskiego w 2008 roku. Trzon zespołu stanowią : Grzegorz Buczkowski - kompozycje, produkcja, gitara, instrumenty klawiszowe, Katarzyna Lipert - skrzypce elektryczneoraz współpracujący na stałe z zespołem Andrzej Pindelski - bas i Łukasz Kowalczyk - perkusja. W 2011 roku ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany "Rose of the Island", który rozszedł się w kilkutysięcznym nakładzie. W 2014 roku ukazał się drugi album pod nazwą "Tower", który różnił się od poprzednika mocniejszym brzmieniem. Krążek został świetnie przyjęty przez publiczność, rozszedł się w kilkunastotysięcznym nakładzie. Obecnie zespół pracuje nad nową płytą, która ukaże się w 2019 roku. Castle Dreams wykonuje muzykę rockową z elementami folku. Grając własne kompozycje równie chętnie sięga po standardy rockowe, muzykę celtycką, często w nowych, zaskakujących aranżacjach. Castle Dreams gra około stu koncertów rocznie na większych i mniejszych scenach, w kraju i za granicą. Niejednokrotnie gościli jako gwiazda wieczoru. Zespół wystąpił na jednym z ważniejszych festiwali w Europie, na głównej scenie - Castle Party w Bolkowie. Występ okazał się wielkim sukcesem, pozytywnymi recenzjami w mediach. Wystąpili też jako support przed takimi wykonawcami jak : Blue Cafe, Sylwia Grzeszczak, Bednarek, Grzegorz Wilk z zespołem i wiele innych.

http://www.castledreams.ecom.net.pl/

Zespół MANSON BAND

Grupa Manson Band powstała w 1988r. z inicjatywy Jana Mansona. Na początku był country rock, który z biegiem lat samoistnie przekształcił się muzykę amerykańskiego południa czyli southern-rock. Krytycy i obserwatorzy a także nasi fani porównują nas do legendy amerykańskiego rocka Lynyrd Skynyrd z czego jesteśmy bardzo dumni... jak południowcy z USA, nie gramy coverów Lynyrdów ale zachowujemy ich klimat w swoich kompozycjach. Gramy dla wszystkich, a wszystkie kluby motocyklowe to nasi przyjaciele, bo ta muzyka jest dla nich.....Manson

http://band.pl/m-b

Zespół KOMBII
Zespół powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Z różnych przyczyn nie został zaproszony do współpracy Sławomir Łosowski (czwarty założyciel Kombi). Dwa miesiące pracy zespołu zaowocowały nowym programem opartym na znanych przebojach, takich jak: "Linia życia", "Hotel twoich snów", "Nasze randez-vous", "Kochać cię za późno", "Nie ma zysku", "Black and white" w nowych aranżacjach. Jubileusz 40-lecia duetu Skawiński & Tkaczyk - czyli cztery dekady efektów współpracy kultowego duetu. Ich muzyka rozbrzmiewa w sercach tysięcy fanów legendarnych formacji: Kombii, O.N.A, Skywalker.
27 września 2017 roku miała miejsce premiera książki „Królowie życia” będąca zapisem dziejów 40 letniej pracy Artystycznej Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka. Obecnie zespół cały czas koncertuje, a w rozgłośniach radiowych królują ich „stare” jak i „nowe" przeboje.

http://www.kombii.com.pl/

Zespół DŻEM

Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”... I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. Ze względu na nie harcerski tryb życia oczywiście też. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje. Dżem to legenda polskiej sceny bluesowej, kultowy zespół mający od wielu lat wiernych i oddanych fanów. Powstał w 1973 roku, kiedy Beno i Adam Otrębowie, Paweł Berger i Aleksander Wojtasiak założyli grupę o nieoficjalnej nazwie Jam. W grudniu dołączył do nich grający na harmonijce ustniej wokalista - Ryszard Riedel. Polska nazwa Dżem powstała przypadkiem w 1974 roku, napisana tak przez organizatora jednego z koncertów. W 1978 roku do zespołu dołączył gitarzysta Jerzy Styczyński. Pierwsze autorskie kompozycje Dżemu - autorstwa Ryśka Riedla i Leszka Falińskiego - powstały pod koniec lat 70. Riedel i Faliński dążyli także do występu grupy na festiwalu w Jarocinie w 1980 roku. I to właśnie dzięki Jarocinowi Dżem poznała cała Polska. Jarociński festiwal stał się ich przepustką do sławy.

https://www.dzem.com.pl/

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej
http://kultura.bystrzycaklodzka.info/  Plakat_A2_Majówka_500szt-01.jpg

MUZEUM FILUMENISTYCZNE

W najbliższym czasie, tj. 17 maja 2019 o godz.18.00 w Muzeum Filumenistycznym odbędzie się wystawa okolicznościowa pt."Miasto-Ludzie-Muzeum. 700 lat Bystrzycy Kłodzkiej" we współpracy z Polskim Związkiem Filatelistów - Kołem w Bystrzycy Kłodzkiej.

Z okazji 700-lecia nadania praw miejskich Bystrzycy Kłodzkiej wydane zostaną okolicznościowe opakowanie zapałczane oraz pocztówka "Bystrzyca Kłodzka dawniej i dziś", a także okolicznościowy numizmat. 

Z kolei w miesiącach maj - czerwiec odbędzie się konkurs plastyczny pn. "700-lecie nadania praw miejskich Bystrzycy Kłodzkiej." Wszelkie informacje dot. konkursu dostępne są również na naszej stronie internetowej www.muzeum-filumenistyczne.plPlakaty/zdjęcia dot. w/w przedsięwzięć prześlę w najbliższym czasie.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

od 15 kwietnia do 30 maja 2019r.
Wystawa okolicznościowa pt. "Minione czas..."opracowana przez Pana Felicjana Kaczmarka


INFORMACJA TURYSTYCZNA 

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH - KLIKNIJ TUTAJ

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I ST. 
W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

- 13.05 – 18.05 – dni otwarte

- 18.05 (sobota)- piknik promocyjny

- 20.05 (poniedziałek) – koncert klasy fletu

- 23.05 (czwartek) – koncert klas fortepianu

- 27.05 ( poniedziałek) – koncert klas I

Szczegóły: https://psm.bystrzyca.szkolnastrona.pl/index.php?c=page&id=33

SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

20.05.2019 "Koncert Muzyki Rozrywkowej i filmowej" w wykonaniu uczniów i pedagogów Szkoły Muzycznej II st. w Bystrzycy Kłodzkiej (Aula ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej, przy ul. Sempołowskiej 13) 

ZSO W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

17-23.05.2019 "Spotkanie międzynarodowe" byłych mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej

22.05.2019 Wystawa "Moja Bystrzyca" godz. 10.00

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 17.04.2019 18:50
Miasto proszę natychmiast posprzatać do czysta w okolicy parkingów pod...