Wspólny las, wspólny patron, a historie jakby osobne... „Łączą nas Drzewa”, a dzieli polityka [AKTUALIZACJA]

piątek, 5.5.2023 16:57 3078 7

Burmistrz Nowej Rudy, Tomasz Kiliński, odwiedził gminę Kłodzko, by w Wojborzu zasadzić drzewa. To samo zrobił poseł PiS, Marcin Gwóźdź. Obaj się tym pochwalili w mediach społecznościowych, a że panowie za sobą nie przepadają – są w zwalczających się obozach politycznych – w swoich relacjach pominęli jeden drugiego. Dobrze, że drzewa będą rosły obok siebie, niezależnie od tego, kto je posadził. AKTUALIZACJA: W Wojborzu były też inne, bardzo ważne osoby...

Szybszy był burmistrz Kiliński. „Wspólne sadzenie lasu z dziećmi i młodzieżą to wspaniała inicjatywa Nadleśniczego Sławomira Karwowskiego i Nadleśnictwa Jugów” – opisał zdjęcia na swoim profilu na facebooku. I dodał: „Niestety, dużo lasów znika z naszego otoczenia, więc mam nadzieje, że następne sadzenie zorganizujemy wspólnie z Nadleśniczym w Nowej Rudzie”.

Poseł Gwóźdź chwilę potem podkreślił na tej samej platformie: „Papież Polak w sposób szczególny miłował polską przyrodę. Dzisiaj to my dajemy przykład, że Jego słowa „Dziękuję Bogu za majestat i piękno stworzonego świata” przyświecają naszym staraniom ochrony tej przyrody”. Las otrzymał bowiem nazwę: „Las pamięci Jana Pawła II”.

Poseł wyjaśnił, że Lasy Pamięci Jana Pawła II to inicjatywa leśników podjęta w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas Drzewa”. Ten w Wojborzu trafił pod opiekę dzieci z miejscowej szkoły. Tylko nie mówcie im, że któreś drzewa są lepsze od innych... I zagadka: na czyich zdjęciach jest gospodarz gminy, czyli wójt Zbigniew Tur? Czy to jakaś polityczna wskazówka?

AKTUALIZACJA: Wieczorem z serwisu swidnica.gosc.pl dowiedzieliśmy się, że w Wojborzu był także bp Adam Bałabuch,a po przjerzniu zdjęć rozpoznaliśmy jeszcze m.in. ministra Michała Dworczyka i senatora Aleksandra Szweda. Czy można wybaczyć, że nie znaleźli się oni na zdjęciach jednego z bohaterów tekstu?! To oczywiście żart... [kot]

Zdjęcia z profili na fb burmistrza Tomasz Kilińskiego i posła Marcina Gwoździa.

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

sobota, 06.05.2023 18:06
Niedawno na WP była statystyka, że od 30 lat...
Turysta sobota, 13.05.2023 16:05
co z tego że więcej się sadzi statystycznie z 10...
Jeden wart drugiego sobota, 06.05.2023 07:04
Pajacowanie wszystkim wymienionym wychodzi perfekcyjnie
Kudowianin piątek, 05.05.2023 18:23
Ostoją opozycji Trybunal Konstytucyjny zostanie naprawiony PiS Składa Projekt Ustawy...
piątek, 05.05.2023 18:55
Po ośmiu latach rządzenia ... ? Wcześnie się ocknęli ....
sobota, 06.05.2023 06:23
To dorówna Wałęsie ? Hi,hi,hi.
Sójka piątek, 05.05.2023 20:51
Maskarada....