Wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa

niedziela, 13.6.2021 10:57 146 0

Wójt Gminy Kłodzko przekazał dla Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy elementy odblaskowe na potrzeby działań prewencyjnych zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odblaski zostały przekazane na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku.

Wczoraj w siedzibie urzędu Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku podinspektora Rafała Siczka 900 elementów odblaskowych. Odblaski będą przekazywane mieszkańcom gminy przez funkcjonariuszy kłodzkiej drogówki podczas codziennych służb.

To już kolejna wspólna inicjatywa Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku oraz Urzędu Gminy w Kłodzku na rzecz poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Przypomnijmy, że  odblaski mają duży wpływ na bezpieczeństwo pieszych, szczególnie poruszających się poza terenem zabudowany, ale również w miejscach, gdzie panuje niedostateczna widoczność. To właśnie elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu sprawiają, że kierowca w porę może dostrzec pieszego. Stosowanie odblasków w różnej formie, np; zawieszki, opaski, kamizelki, zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności na drodze. Odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.

Przypominamy, że piesi poruszający się po zmierzchu, na drodze poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek używania elementów odblaskowych. Nie stosując się do przepisów w tym zakresie, narażamy swoje życie. Dlatego zachęcamy do używania elementów odblaskowych  po zmierzchu również w terenie zabudowanym. To dodatkowo zwiększenie bezpieczeństwa, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)