komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 5 maja 2021

Ireny, Waldemara

Włamali się do domu pod nieobecność mieszkańców. Zostali zatrzymani

wtorek, 20.4.2021 09:59 , komentarze: 1 , odsłony: 998
kategorie artykułu:

Szybka informacja o zdarzeniu oraz błyskawiczna reakcja policjantów doprowadziły do zatrzymania czterech osób, podejrzanych o kradzież z włamaniem do budynku jednorodzinnego. Włamywacze wykorzystali nieobecność domowników. Policjanci odzyskali większą część skradzionych przedmiotów. 

- Sprawcy wykorzystując nieobecność domowników wyłamali okiennice oraz drzwi do budynku jednorodzinnego na terenie powiatu kłodzkiego i weszli do pomieszczeń skąd ukradli trzy telewizory, elektronarzędzia oraz sprzęt ogrodniczy. Pokrzywdzeni wycenili straty na około 21 tysięcy złotych - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska. - Już następnego dnia po zgłoszeniu włamania policjanci z Lądka-Zdroju zatrzymali 28-letnią kobietę oraz trzech mężczyzn w wieku 28, 35 i 40 lat, podejrzewanych o ten czyn. Funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonych czynności odzyskali większą część skradzionego mienia. Podejrzani mieszkańcy powiatu kłodzkiego, którzy działali wspólnie i w porozumieniu usłyszeli zarzuty przestępstwa.

Jak się okazało dwóch podejrzanych było już wcześniej karanych z podobne przestępstwa. W związku z tym 28 i 40 letni mężczyźni za swój czyn odpowiedzą w warunkach powrotu do przestępstwa i grozi mi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat. Natomiast podejrzanej 28-letniej kobiecie oraz 35-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

Wasze komentarze

Powinni im po kolei obić pięty kijem do golfa.
wtorek, 20.04.2021 11:47 autor: Zenon Bombalina
niedziela, 2.5.2021 10:22
5