Wizyta delegacji miasta partnerskiego w Międzylesiu

czwartek, 29.8.2019 10:58 1672 0

W dniach 22 – 26 sierpnia br. w Międzylesiu gościła 12-osobowa delegacja miasta partnerskiego Lohne (Niemcy).

W trakcie pobytu w Międzylesiu, goście wzięli udział w wycieczce objazdowej po Ziemi Kłodzkiej, podczas której  mieli okazję zwiedzić gminę Międzylesie i Bystrzycę Kłodzką. 

W dniu 23 sierpnia delegacji zaprezentowano  nowo wyremontowane  Domy Tkaczy w Międzylesiu, inwestycję dot.  budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego w Roztokach,  muzea, mury obronne oraz ratusz w Bystrzycy Kłodzkiej. Wieczorem odbyło się spotkanie Zespołu do spraw współpracy partnerskiej gminy Międzylesie i miasta Lohne, reprezentowany przez 8-osobowy skład z koordynatorem, dyrektorem Zespołu Szkół w Międzylesiu - panem Ryszardem Bodnarem na czele. Podczas spotkania poruszone zostały tematy dot. dalszego rozwoju współpracy pomiędzy społecznościami oraz wspólnych projektów na 2020 rok.

W dniu 24 sierpnia delegacja Lohne wraz z mieszkańcami Międzylesia uczestniczyła w pielgrzymce Szlakiem Papieskim na Trójmorski Wierch, w trakcie której podziwiali piękną panoramę Kotliny Kłodzkiej. Po pielgrzymce delegacja mogła odpocząć w Gospodarstwie Rybnym w Kamieńczyku.

W dniu 25 sierpnia delegacja miała okazje uczestniczyć w gminnych dożynkach jakie miały miejsce w Nagodzicach.  

UM Międzylesie

Dodaj komentarz

Komentarze (0)