Wizje Zuzanny. Wernisaż młodej artystki, której prace są prowokujące, ale także fascynujące, a na pewno budzą refleksje

piątek, 16.2.2024 11:22 668 0

W walentynkowy wieczór Salonik Prasowy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku przeżył prawdziwe oblężenie gości, a to za sprawą wernisażu wystawy rysunku i malarstwa Zuzanny Gałeckiej.

Młoda artystka, pochodząca ze Stronia Śląskiego jest uczennicą trzeciej klasy LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku. Od dwóch lat uczestniczy w zajęciach prowadzonego przez Bogdana Wieczorka, a działającego przy Kłodzkim Ośrodku Kultury, Dużego Studia Plastycznego.

Prace prezentowane na wystawie to w większości portrety, wykonane techniką malarstwa akrylowego, charakteryzujące się odwagą w używaniu barw. Te portrety o nietypowym przedstawieniu postaci, mogą być prowokujące, ale także fascynujące, a na pewno budzą refleksje i przyciągną uwagę widzów.

Osobną część ekspozycji stanowi grupa groteskowych portretów, które artystka od lat wykonuje w szkicownikach, ołówkiem i pastelami. Rysunki twarzy Zuzanny Gałeckiej są wyjątkowe nie tylko ze względu na ich kolorystykę, ale także na to, jak artystka uchwyciła wyraz twarzy, głębię emocji i unikalność każdej osobowości. Te prace odkrywają granice między pięknem a deformacją, między normalnością a niecodziennością.

Twórczość plastyczna jest dla Zuzanny relaksem i hobby i jak twierdzi nie wiąże z nią swojej przyszłości. Na wernisaż obok rodziny, nauczycieli i Członków Dużego Studia Plastycznego przyszło bardzo dużo młodzieży, która jeszcze długo w kuluarach rozmawiała z młodą malarką.

Dzięki dodatkowi wspaniałych wypieków przygotowanych przez mamę i babcie artystki, wernisaż stał się nie tylko okazją do podziwiania prac artystycznych, ale także do wspólnego delektowania się smakami.

Wystawę można oglądać do 15 marca 2024 roku w godzinach pracy biblioteki. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)