Wieści ze Słonego: Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny odkrywa z uczniami świat

czwartek, 27.10.2022 11:15 158 0

Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny jesienią tego roku zacieśniał międzynarodową współpracę z dwoma zaprzyjaźnionymi szkołami w Niemczech i na Litwie. 

We wrześniu gościliśmy w Krzyżowej, w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży na wymianie poświęconej wolontariatowi. Grupa uczennic i uczniów z naszej szkoły i z Litwy nie tylko rozmawiała na temat pomagania ale aktywnie włączyła się w lokalne akcje woluntarystyczne – w schronisku dla koni, w akcji sprzątania rzeki, ekologiczną akcję w Parku Narodowym Gór Stołowych oraz w naszej szkole. Projekt „Razem możemy więcej” współfinansowany był przez Polsko-Litewski Fundusz Wymian Młodzieży.

W październiku wspólnie z grupą uczniów z Niemiec, z Jeny, wyjechaliśmy do Wrocławia a później gościliśmy naszych niemieckich przyjaciół w Kudowie-Zdroju. Tym razem nasze warsztaty i działania skierowane były na ekologię. Uczestniczyliśmy w warsztatach, akcjach i poznawaliśmy miejsca edukacyjne związane z ekologią (m.in.: Hydropolis). Tym razem dofinansowanie projektu „2b_Eco” zapewniał program Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

Wszystkie te działania pomagają naszym uczniom poznawać i odkrywać świat przez pryzmat drugiego człowieka, poznawać inne kultury, przełamywać stereotypy a także doskonalić znajomość języka angielskiego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)