Wielki remont w Kudowie-Zdroju! Wewnętrzny blask zyskają szpital „Polonia” i Teatr Zdrojowy. Ma być... innowacyjnie [FOTO]

wtorek, 16.4.2024 15:55 2399 1

Szpital Uzdrowiskowy „Polonia” w Kudowie-Zdroju, czyli jeden z najbardziej znanych obiektów w tym kurorcie, przejdzie zabiegi, które dostosują go do dzisiejszych czasów. Właściciel, czyli Uzdrowiska Kłodzkie SA – Grupa PGU, rozpoczął właśnie jego termomodernizację. Co to oznacza dla pacjentów, kuracjuszy i turystów?

W „Polonii” leczy się m.in. schorzenia gastrologiczne, choroby ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne oraz otyłość. Docelowo obiekt oferować będzie ponad 220 miejsc noclegowych. W swoich wnętrzach „Polonia” kryje również Teatr Zdrojowy im. Stanisława Moniuszki, w którym odbywają się najważniejsze wydarzenia kulturalne w uzdrowisku. 

15 kwietnia rozpoczęły się tam prace remontowo-budowlane.  Projekt zakłada kompleksową termomodernizację obiektu, obejmującą m.in. izolację termiczną ścian wewnętrznych i stropów oraz wymianę instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. – Planujemy ponadto wdrożenie nowoczesnych technologii – podkreśla Łukasz Surażyński, prezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich SA – Grupa PGU.

Jego zastępca, Łukasz Czech, tłumaczy, że będzie to system zarządzania energią  (EMS). – Troska o środowisko naturalne to kluczowe elementy odpowiedzialnego prowadzenia biznesu – dodaje i mówi tu o oszczędzaniu energii. Wymienione więc zostaną okna, drzwi, systemy grzewcze, co docelowo wpłynie na poprawę stanu technicznego budynku, a co za tym także podniesie komfort leczenia i wypoczynku kuracjuszy.

To kolejna, po termomodernizacji Szpitala Uzdrowiskowego „Jan Kazimierz” w Dusznikach -Zdroju,  inwestycja Spółki realizowana przy udziale środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Spółka przeznaczy na ten cel prawie 13 mln złotych z czego 4,6 mln złotych będzie współfinansowane ze środków NFOŚiGW. Remont zakończyć się ma w drugim kwartale 2025 roku. [-]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

kątem oka wtorek, 16.04.2024 16:10
Termomodernizacja powinna objąć też pacjentów którzy na basen muszą przejść...