komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 18 lutego 2020

Szymona, Konstancji

Wernisaż wystawy fotografii Macieja Schulza [Foto]

czwartek, 6.2.2020 18:58 , komentarze: 0 , odsłony: 894
kategorie artykułu:

5 lutego w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku zorganizowany został wernisaż wystawy fotografii, których autorem jest duszniczanin, Maciej Schulz. Wystawa nosi tytuł "(nie)dostępni i coś" i można  na niej zobaczyć cykl zdjęć portretowych pochodzących z ziemi kłodzkiej znanych ludzi, którzy osiągnęli sukces w swoich dziedzinach oraz kilka niezwykłych fotografii koncepcyjnych.

- Wystawa zorganizowana została dzięki uprzejmości dyrektor biblioteki, Marcie Zilbert i możemy na niej zobaczyć 11 moich prac. Przedstawiają one portrety sławnych ludzi pochodzących z ziemi kłodzkiej, a także przestrzeń wyobrażoną czyli krajobrazy stworzone za pomocą przedmiotów codziennego czy też jednorazowego użytku. Tytuł wystawy "(nie)dostępni i coś" jest trochę przewrotny, a chodzi przede wszystkim o osoby, które sfotografowałem, czy one są dostępne czy jednak niedostępne i może w  jakiś sposób trzeba się do nich dostać, aby stały się dostępne - mówi Maciej Schulz, autor zdjęć. 

Maciej Schulz pochodzi z Dusznik-Zdroju. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna ze specjalizacją PR. Ukończył także Wrocławską Szkołę Fotografii AFA oraz Akademię Fotografii w Warszawie. Jego prace prezentowane były m.in. we wrocławskiej galerii „Kontury Kultury” oraz w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. Jest wykładowcą Wrocławskiej Szkoły Fotografii PHO-BOS we Wrocławiu.

Wystawa w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku jest pierwszą indywidualną prezentacją autora i można ją oglądać przez najbliższy miesiąc. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 17.2.2020 09:55
poniedziałek, 10.2.2020 15:53
3
piątek, 17.1.2020 10:21
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe