Wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Przekaz z ludzką twarzą. Historia Polsko-Czechosłowackiej Solidarności”

środa, 15.6.2022 09:14 310 0

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Przekaz z ludzką twarzą. Historia Polsko-Czechosłowackiej Solidarności”. Wydarzenie odbędzie się w środę, 15 czerwca br., o godzinie 17.00. Gościem specialnym wydarzenia będzie Jarosław Broda,współzałożyciel Solidarności Polsko-Czechosłowackiej, który wygłosi wykład-wprowadzenie do wystawy.

Opis wystawy

Autorem wystawy fotograficznej „Przekaz z ludzką twarzą. Historia Polsko-Czechosłowackiej Solidarności” jest Jaromír Piskoř, czeski dziennikarz i działacz opozycji demokratycznej. Wystawa prezentuje historię tej organizacji, jej działaczy oraz podejmowane przez nich najważniejsze inicjatywy do jesieni 1989 r. Fotografie z opisami w języku polskim i czeskim dokumentują różne formy protestów polskich i czeskich opozycjonistów, ich tajne spotkania na granicy, zawiązanie Karty 77 czy działania Komitetu Obrony Robotników (KOR).

Bohaterami reportażu są takie wybitne postaci opozycji, jak Jacek Kuroń, Adam Michnik, Zbigniew Bujak, Václav Havel, Petr Pospíchal, a także mniej znani działacze Solidarności, którzy w organizacji pełnili rolę łączników, informatorów i tzw. kurierów wolności.

Organizatorem wystawy jest Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Partnerem – Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej. Przedsięwzięcie realizowane jest finansowym przy wsparciu z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Wystawa będzie dostępna od 15 czerwca do 30 czerwca 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)