Wernisaż wystawy: Elżbieta i Aleksander Kozera „Stary Dobry Pejzaż”

poniedziałek, 21.2.2022 11:44 364 0

18.03., godz. 17.00

Wernisaż wystawy Elżbieta i Aleksander Kozera „Stary Dobry Pejzaż”
miejsce: Galeria Sztuki pARTer
wstęp wolny godz. 18.00
koncert pieśni i prozy LEONARDA COHENA
miejsce: Kawiarnia KOK
występują Adam Tomaszewski, Marek Mazurkiewicz

Elżbieta Kozera
Studia w krakowskiej filii ASP na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom w 2001 roku z projektowania graficznego w pracowni prof. Mariana Oslislo oraz dodatkowy z malarstwa w pracowni prof. Jacka Rykały. W latach 2000 - 2004 maluje olejne pejzaże. W 2004 - blokowiska Sosnowca i własne wesele w technice akryl, tempera. Od 2005 - już wyłącznie temperowo - na płótnach pojawiają się domy z jurajskich wsi , jeziora wakacyjne , targ w Będzinie, licheńska aleja. 12 wystaw indywidualnych, 30 zbiorowych.

Aleksander Kozera
Studia w krakowskiej filii ASP w Katowicach na Wydziale Grafiki oraz na Kierunku Malarstwa - w pracowni prof. Jacka Rykały. Dyplom z malarstwa w 2002 r.. Obecnie pracuje jako asystent w tejże pracowni (doktorat 2010 r.) znany jako malarz struktury jurajskich pejzaży w porze roztopów, zimowych stosów drewna, gałęzi. Od kilku lat pod wpływem fascynacji estetyką zniszczonych polichromii oraz witraży oglądanych od zewnątrz maluje kompozycje na temat świąt, odpustów, procesji w swojej rodzinnej parafii w Grodźcu. 13 wystaw indywidualnych, 21 zbiorowych; nagroda na Bielskiej Jesieni 2003. Współpraca z Galerią „Czas” w Katowicach.

„Urodziliśmy się w 1976 roku w Katowicach w tym samym szpitalu. Od 2003 roku jesteśmy małżeństwem. Oboje jesteśmy artystami, malarzami ceniącymi dobry warsztat, dalekimi od pochopnego ulegania modom.
Malujemy motywy dobrze nam znane z codziennej, wieloletniej obserwacji, a ich wybór wynika z afirmacji otaczającego nas świata. Realizując witraże sakralne dbaliśmy o ich malarskie opracowanie, inspirując się przede wszystkim osiągnięciami XIX wiecznego witrażu niemieckiego w naszych kompozycjach.
Dbamy o realizm przedstawień postaci ludzi, przyrody a równocześnie kontrastujemy ten sposób obrazowania ze współczesną plastyką.” Elżbieta i Aleksander Kozerowie

Dodaj komentarz

Komentarze (0)