Weekendowe działania funkcjonariuszy kłodzkiej drogówki na terenie naszego powiatu

poniedziałek, 10.1.2022 15:04 393 0

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas codziennej służby wykonują szereg czynności, których głównym zadaniem jest minimalizowanie ilości zdarzeń drogowych i eliminowanie przypadków łamania przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

- Podczas ubiegłego weekendu na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki wylegitymowali 224 osoby, przeprowadzili 202 kontrole drogowe, sprawdzili stan trzeźwości u 116 kierujących pojazdami. Funkcjonariusze za ujawnione wykroczenia drogowe  nałożyli 76 mandatów karnych i zatrzymali 3 dowody rejestracyjne w kontrolowanych pojazdach mechanicznych. Podczas minionego weekendu na terenie powiatu kłodzkiego zaistniały 3 kolizje drogowe - informuje podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Policjanci ponownie apelują o bezpieczną jazdę i dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków na drodze. Pamiętajmy, że brawurowa jazda czy chwila nieuwagi mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.  Dbając o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze.

- Apel kierujemy również do niechronionych uczestników ruchu. Zdarzenia z ich udziałem należą do najtragiczniejszych. Piesi i rowerzyści powinni stosować elementy odblaskowe dzięki, którym po zapadnięciu zmroku są lepiej widoczni. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych - podkreśla podinspektor Martuszewska.

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)