Weekend na drogach powiatu kłodzkiego

poniedziałek, 13.6.2022 11:17 1659 1

W miniony weekend policjanci z powiatu kłodzkiego przeprowadzili ponad 260 interwencji. Zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierujących, oraz mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku wystawili 45 mandatów za wykroczenia w ruchu drogowym.

To kolejny pracowity weekend policjantów z powiatu kłodzkiego. W piątek 10 czerwca bieżącego roku tuż przed północą policjanci z Kudowy Zdroju zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 37-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kłodzkiego miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany w sobotę 11 czerwca 2022 roku do kontroli drogowej w Wojciechowicach, 52-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia policjanci z Lądka-Zdroju zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,7 promila alkoholu w organizmie.


W niedzielę 12 czerwca 2022 roku policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Tego dnia Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w Szalejowie Górnym zatrzymali 34-letniego obcokrajowca, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Także w niedzielę policjanci z Kudowy-Zdroju zatrzymali 42-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu kłodzkiego, który kierował samochodem osobowym mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

12 czerwca bieżącego roku Policjanci z Kudowy Zdroju zatrzymali 29-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu kłodzkiego, który kierował samochodem osobowym pomimo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za takie przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pobawienia wolności. W takich przypadkach kierujący może stracić prawo jazdy na okres od 1 roku do lat 15 a kara grzywny wynosi od 5000 do 60000 zł.

Apelujemy, by nie wsiadać za kierownicę samochodu w stanie nietrzeźwości. Tacy kierujący stanowią zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Obywatel wtorek, 14.06.2022 08:03
A kto im sprzedał alkohol ? I dlaczego tego dnia...