Ważne dla przedsiębiorców! Wiecie, co to takiego KSeF? Lepiej się przeszkolcie, bo ten system będzie obowiązkowy

piątek, 17.11.2023 13:49 305 0

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozpoczyna ogólnopolski cykl spotkań on-line „Środy z KSeF”. W każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia eksperci KAS będą przekazywać mikroprzedsiębiorcom informacje o założeniach Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

Od 1 stycznia 2022 roku podatnicy mogą dobrowolnie korzystać z KSeF przygotowując się do systemu, który będzie obowiązkowy od 1 lipca 2024 roku. Od tego dnia czynni podatnicy VAT będą wystawiać e-faktury wyłącznie w KSeF, a faktury ustrukturyzowane będą podstawową formą dokumentowania transakcji gospodarczych.

Dla małych i średnich firm zwolnionych z VAT obowiązek e-fakturowania wejdzie w życie od 1 stycznia 2025 roku. Już teraz warto poznać nowe zasady wystawiania e-faktur i przetestować bezpłatne narzędzia KSeF.

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu zaprasza mikroprzedsiępiorców, przedstawicieli mikroprzedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych na bezpłatne spotkania on-line na temat założeń KSeF.
Spotkania będą odbywać się w każdą środę przez najbliższe cztery tygodnie tj.: 22 i 29 listopada oraz 6 i 13 grudnia.

W trakcie webinarium dowiesz się o:
    •    nowych zasadach fakturowania w Polsce,
    •    uwierzytelnieniu w KSeF i nadawaniu uprawnień,
    •    różnicy pomiędzy fakturą elektroniczną a e-Fakturą,
    •    wystawianiu oraz otrzymywaniu faktur w KSeF,
    •    bezpłatnych narzędziach KSeF,
    •    tym gdzie znaleźć komunikaty, informacje, odpowiedzi na pytania.

Na najbliższe webinarium zapraszamy już 22 listopada 2023 roku o godzinie 11:00. Spotkanie jest otwarte, dlatego nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji. Aby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć TUTAJ. Przewidywany czas spotkania: godzina.

Więcej informacji o KSeF na www.podatki.gov.pl/ksef.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)