komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 20 maja 2019

Bazylego, Bernardyna

Warsztaty dziennikarskie w kudowskiej szkole

piątek, 29.3.2019 15:27 , komentarze: 0 , odsłony: 662
kategorie artykułu:

W Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju organizowane są warsztaty dziennikarskie. Do udziału w nich zgłosiło się 22 uczniów uczęszczających do placówki, a efektem ich działań będzie wydanie trzech numerów szkolnej gazetki. 

- Chcemy nauczyć młodzież rzemiosła dziennikarskiego. Zaproponowaliśmy im prace nad tym w ramach projektu "Równać szanse". Pani dyrektor dołożyła starań, aby załatwić wszystkie niezbędne formalności, a ja jestem opiekunką tego koła. Obecnie uczęszczają do niego 22 osoby z trzech najstarszych klas tj. trzeciej gimnazjum oraz klasy siódmej i ósmej. Niestety za parę miesięcy dwie z tych klas nas opuszczą i zostanie nas znacznie mniej - mówi Dorota Balawajder, nauczycielka Społecznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kudowie-Zdroju. - Na warsztatach uczymy się dziennikarstwa, fotografii. Odwiedziliśmy już redakcję lokalnej gazety, a przed nami zwiedzanie studia telewizyjnego i radiowego we Wrocławiu. Chcemy również odwiedzić Instytut Dziennikarstwa we Wrocławiu. 

W praktycznej nauce zawodu pomóc ma także tworzenie szkolnej gazetki. W sumie wydane zostaną trzy numery. 

- Gazetka nazwana została "Sztosik". Pierwszy numer został już wydany. Obecnie planujemy kolejny, wiosenny, który związany będzie z tematyką wielkanocną, a ponieważ mamy Rok Moniuszkowski i patronem naszej szkoły jest Stanisław Moniuszko, więc wydanie będzie także poświęcone temu kompozytorowi - wyjaśnia Dorota Balawajder. 

 O to jak oceniają warsztaty zapytaliśmy również uczniów szkoły. 

- Zdecydowałem się wziąć udział w warsztatach żeby poznać nowe rzeczy. Byłem ciekawy jak wygląda praca dziennikarza - mówi Józek z klasy ósmej. 

- Dowiedzieliśmy się bardzo wielu ciekawych rzeczy. W przyszłości może nie koniecznie będę pracował w tym zawodzie, ale teraz mogę się zobaczyć jak wygląda ta praca - twierdzi Jakub z klasy trzeciej gimnazjum. 

- Dziennikarstwo interesowało mnie od zawsze i chciałabym zostać dziennikarką. Teraz mogę poznać ten zawód nie tylko teoretycznie, ale także w praktyce - zaznacza Dagmara z klasy siódmej. 

- Warto poznawać coś nowego i przy tym być może odkryć nową pasję, której się do tej pory nie odkryło. W pierwszym numerze ukazał się już mój tekst o modzie i ogólne porady szkolne - mówi Dominika z 7 klasy.  

 

 

Wasze komentarze


wczoraj, 22 godz temu
poniedziałek, 13.5.2019 12:13
piątek, 10.5.2019 16:54
poniedziałek, 6.5.2019 09:55
Praca na GoWork
Praca na GoWork
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele