Warsztaty artystyczne z Beatą Konieczko-Rudnicką w Żelaźnie. Zaraziła swoją pasją wszystkich i każdego z osobna

piątek, 22.3.2024 11:02 789 0

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w tegorocznych warsztatach artystycznych „Zmaluj sobie koszulkę” z Beatą Konieczko-Rudnicką w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Żelaźnie.

Sala biblioteczna pękała w szwach, więc przenieśliśmy się na nieograniczoną przestrzeń naszej pięknej sali widowiskowej. Poczuliśmy, że rozwiniemy swoje skrzydła wyobraźni na maksa. Nasza „piękna dusza artystyczna” prowadzącej nie pozwoliła na nudę. Zarażała swoją pasją wszystkich i każdego z osobna. Nikt nie poczuł się pominięty, co ma ogromne znaczenie dla uczestników takich zajęć. Opiekunowie swoich pociech też mieli swoje zadania, co zdecydowanie podniosło atmosferę podczas pracy.

Czego potrzebujemy do zajęć, aby zmalować sobie koszulkę? Po pierwsze, podstawą jest bawełniana koszulka. Następnie farby do tkanin i pędzle. Bez wzoru się nie obejdzie. Dlatego też pani Beata zapewniła gotowe szablony dla tych, którzy mieli pierwszy raz do czynienia z tego typu zajęciami. Krok po kroku nasza „piękna dusza” prowadziła młodych artystów do finału. Pomagała, podpowiadała i naprowadzała, gdy komuś coś wymknęło się z pod kontroli.

– To było bardzo twórcze popołudnie. Każdy miał świetne pomysły i nie trzeba było nikogo namawiać do zabawy z wyobraźnią i  z farbami – podkreślała prowadząca. – A my będziemy z dumą nosić nasze dzieła! – wszyscy zgodnie wykrzyczeli na koniec spotkania. I prosili o jeszcze więcej i jak najszybciej, aby nie utracić weny artystycznej. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)