Walentynkowy turniej z książką

czwartek, 18.2.2016 09:50 2790 0

Z okazji tegorocznych Walentynek, do Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych w Starym Wielisławiu zawitał „Walentynkowy turniej z książką”. Ponad 100 osób wzięło udział w różnego rodzaju aktywnościach. Na udany początek, lokalna twórczyni słowa pisanego pani Lilianna Figurska z Krosnowic, zaprezentowała swój świeżo napisany 12 lutego 2016 roku, utwór poetycki pod tytułem „Miłość czerwonego kapturka” 

Biegnij, biegnij Kapturku Czerwony,
Do babci z koszem przysmaków,
Nie zbieraj nowin zmyślonych,
Nie zbieraj grzybów trujaków,
I zwieść się kwiatom nie daj,
Chodź proszą o zerwanie...
Miłości swej nie sprzedaj,
I nie skaż na wygnanie,
Ktoś nie śpi i ktoś śledzi,
Twój każdy, mały krok,
Udaje, że jest w biedzie,
Łapczywy jego wzrok!
Bez uczuć ta bestyja,
co żal jej tylko siebie,
Uważaj, bo czas mija
i wielki smutek w niebie...
W babunię już przebrane
Przyczaja się wilczysko...
Grubymi nićmi tkane,
To nędzne widowisko !
Apetyt wilczy trwoży
Lecz próżne chęci złego,
Na szczęście los pomoże
Nie zniszczy nikt miłości!
I nikt jej nie podrobi …
Choć nie posiada włości,
Pokora skroń jej zdobi. 

Do zabawy „z wilczym apetytem” przystąpiło dziewięć drużyn czytelniczych z Bierkowic, Krosnowic, Ołdrzychowic Kłodzkich, Wojborza, Starego Wielisławia, Kłodzka, Szalejowa Górnego, Wojciechowic i Dolnego Śląska. Stawką w puli nagród były zdrapki. Zbierano punkty za walentynkową krzyżówkę z hasłem. Trzeba było wykazać się inwencją artystyczną podczas wykonywania kotylionu walentynkowego. Dużo chcianych i miej chcianych niespodzianek znajdowało się w pudełku zadań. Uzupełniano też przysłowia, niektóre sprawiły trudności. Wyzwaniem było karaoke, gdzie niejedna drużyna uwierzyła, że na szczęście los pomoże. Dzięki konkurencji „napisz wiersz miłosny” powstało kilka dzieł poetyckich. Oto jeden z nich, autorstwa drużyny z Krosnowic

Gdy zakochałem się w Tobie pierwszy raz
Wiedziałem, że nigdy nie będzie nas
Patrząc w twoje oczy widziałem nadzieje
Ale dziś w mych oknach tylko wiatr wieje
Nie ma Ciebie obok, i nie ma też mnie
Nikt nie wie, co między nami wydarzy się. 

W realizację tego wydarzenia zaangażowali się stypendyści programu stypendialnego im. Grzegorza Ciechowskiego w gminie Kłodzko. Tomasz Brusiński z Jaszkowej Dolnej zaprezentował swoje umiejętności muzyczne w klasie akordeonu. Tomasz  jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Badaniem potrzeb czytelniczych wśród lokalnej społeczności, korzystających z usług Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko zajmowała się Aleksandra Wiśniewska ze Starego Wielisławia. Natomiast profesjonalną relację zdjęciową przygotował licealista Michał Dmitrowicz. 

Dyrektor Biblioteki, pani Mariola Huzar ogłosiła wyniki akcji czytelniczej „Wskocz po książkę”. 1 miejsce z wynikiem 1 048 punktów uzyskała Dagmara Szymkowiak, lat 11 z Kłodzka. 2 miejsce z rezultatem 490 punktów zajęła Rozalia Kozakowska z Wojborza. Na trzecim miejscu znalazła się pani Kazimiera Rakiecka ze Starego Wielisławia - z wynikiem 377 punktów. Dzięki akcji do naszych 10 bibliotek zapisało się (w okresie od maja do grudnia 2015 roku) 53 nowych czytelników. 

Przez bibliotekarzy prowadzona była akcja charytatywna Jaskierek, z której dochód w wysokości 375 złotych został przekazany na konto programu stypendialnego w gminie Kłodzko. Główną nagrodę, wielofunkcyjny odtwarzacz Manta wylosowała Marta Chodyna z Trzebieszowic. 

Słodki poczęstunek ufundowało Przedsiębiorstwo Piekarniczo-Cukiernicze Machela z Jaszkowej Dolnej. Smakowaliśmy firmowy sernik, miodownik i ciasto maślane. Panie Maćku! Bardzo dziękujemy! 

Walentynkowy turniej z książką został zamknięty wspólnym karaoke. W piosence „To co nam było” z repertuaru Red Lips poprowadziła nasz zgrany zespół miejscowa czytelniczka Natalia Bilska. 

Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)