Wakacyjny organizer czasu w bibliotece w Żelaźnie. Jak działa kreatywny klub robótek ręcznych? Planowo! [FOTO]

piątek, 21.6.2024 12:17 352 0

W Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Żelaźnie, młodzi czytelnicy nie marnują czasu. W ramach kreatywnego klubu robótek ręcznych wykonali bullet journal, czyli wakacyjny organizer czasu. Twórcą bullet journala, po polsku metody planowania, był Ryder Carroll, syn pisarza Jonathana Corrolla – autora kultowej ,,Krainy Chichów".

Obecnie planowanie i organizacja czasu są niezwykle popularne. Warto zasady i sposoby te zaszczepić wśród młodych czytelników, aby nauczyć ich nie tylko planowania, ale i obowiązkowości, dotrzymywania słowa i terminów – podkreśla pomysłodawczyni i bibliotekarka Roma Szczerbień.

Bullet journal, to nie tylko miejsce na listy zadań, ale również może on zastąpić kalendarz, plener, pamiętnik, czy notatnik. Tak nakręceni i wkręceni, nasi mali goście podjęli się bardzo chętnie tego wyzwania. Przy pomocy starszych kolegów i koleżanek nabrali też pewności siebie.

Było bardzo pracowicie i kreatywnie, co widać w galerii zdjęciowej. Każdy był dumny ze swojego pierwszego bullet jurnala, w którym zaplanowano, oprócz strony tytułowej, kalendarza, także stronę pn. lista przeczytanych książek. Takie zobowiązania, to my środowisko bibliotekarskie – lubimy!

PS Po wakacjach chętnie zaglądniemy ponownie do tych wakacyjnych organizerów!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)