Wakacje w bibliotece [Foto]

czwartek, 15.7.2021 13:22 1202 0

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Żelaźnie działa na dwóch płaszczyznach, stacjonarnie i online. Na okres wakacyjny przygotowała warsztaty artystyczne „piaskowe obrazki”, które spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem.

W środę, 7 lipca bibliotekę w Żelaźnie odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego znajdującego się w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Żelaźnie. Przyszły, aby przywitać wakacje piaskowymi malowankami.

- Dużo dzieci już wyjechało na wypoczynek, ale te, które przyszły nie mogły się doczekać, co to za piaskowe malowanki i na czym one polegają i jak je wykonać? Na stołach były rozłożone opakowania z kolorowymi obrazkami. Każde dziecko mogło sobie wybrać ten, który mu się najbardziej podobał. Obrazków było 10 i każdy był inny. Hania wybrała krówkę, Zosia samolot, Maciuś i Filipek dinozaury, a Michałek kurkę. Zaczęło się rozpakowywanie "Piaskowej malowanki". Okazało się, że jest to zestaw małego artysty, dzięki któremu każdy będzie mógł stworzyć obrazek, posypując płaszczyznę szablonu piaskiem w różnych kolorach. Pod maskującą wierzchnią warstwą papieru znajduje się klejąca powierzchnia. Dzięki temu sypany piasek przykleja się do niej tworząc kolorowy obraz. Pomocny do tego będzie patyczek, którym możemy podważać wybrany element obrazka - relacjonuje Mariola Huzar, dyrektor biblioteki.

Bibliotekarka Roma nie musiała długo namawiać dzieci do tego zajęcia. Każdy ochoczo zabrał się do pracy przestrzegając dyscypliny, żeby nie było piaskowego bałaganu.

Ekscytacji, radości i kreatywności nie było końca. Dzieci miały okazję sprawdzić swoją wyobraźnię i jednocześnie załapały się na znakomity trening zręczności manualnej. 

Filmik instruktażowy jest dostępny na koncie Biblioteki na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/289346107781085/videos/234544105156373

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)