W Zieleńcu rusza nowy sezon narciarski

piątek, 9.12.2022 10:02 1842

10 grudnia Zieleniec Sport Arena zainauguruje oficjalnie nowy sezon narciarski w Sudetach. W sobotę, punktualnie o 9:00 ruszy wiele kolei i wyciągów, dostępna będzie również większość tras. Wszystko oczywiście w ramach jednego, wspólnego karnetu.

Inauguracja nowego sezonu 2022/2023 w Zieleńcu była możliwa dzięki odpowiedniej aurze, z jaką mieliśmy do czynienia na przestrzeni ostatnich dni. Umiarkowane przymrozki, lekkie opady śniegu i wsparcie armatek śnieżnych pozwoliło na odpowiednie przygotowanie wielu spośród 23 kilometrów dostępnych pod Orlicą tras. Wraz z uruchomieniem wyciągów otwierają się także wypożyczalnie sprzętu i szkoły narciarskie, dostępna dla gości będzie także baza gastronomiczna, noclegowa w większości przypadków czynna jest przez cały rok.

“Przygotowania do sezonu i sam jego start przebiegły bez większych problemów” - mówi Grzegorz Głód, menedżer zielenieckiej stacji. “Można powiedzieć, że porównując to z dwoma minionymi sezonami, było wręcz spokojnie - żadnych ograniczeń, spodziewanych obostrzeń. Technicznie byliśmy gotowi już kilka tygodni temu, pozostało jedynie oczekiwanie na odpowiednie warunki atmosferyczne” - dodaje Grzegorz Głód.

Prognozy pogody na kolejne dni przedstawiają się bardzo optymistycznie - opadom śniegu ma towarzyszyć lekki mróz. Warto przy tej okazji podkreślić wyjątkowość zielenieckiego klimatu, którego alpejskie cechy gwarantują dobre warunki do jazdy nawet przez 150 dni w roku.

Podczas inauguracji sezonu miłośnicy jednej lub dwóch desek będą mogli skorzystać na pewno z 5 kolei linowych oraz kilku wyciągów orczykowych i taśmowych w godzinach od 9:00 do 20:00. O uruchomieniu pozostałych kolei stacja będzie informować na bieżąco.

W tygodniu infrastruktura pracować będzie do godziny 16:00, przy czym zawsze jedna kolej kanapowa dostępna będzie do godziny 20:00. Warto przypomnieć również, że już w piątek, 9 grudnia, podobnie jak w miniony weekend, dla narciarzy dostępna w godzinach od 9:00 do 16:00 będzie 4-osobowa kolei Gryglówka G1 oraz wyciąg talerzykowy G2.

Pierwsze kroki na stoku

Pracę pełną parą rozpoczynają także wypożyczalnie sprzętu oraz szkoły nauki jazdy, które czynne będą w godzinach pracy kolei i wyciągów. Profesjonalni instruktorzy organizują szkolenia indywidualne oraz grupowe, prowadząc lekcje od podstaw, a także pomagając szlifować zdobyte wcześniej umiejętności. Zajęcia prowadzone są oczywiście bez ograniczeń wiekowych.

Zieleniec Sport Arena to zresztą świetnie miejsce do rozpoczęcia przygody ze sportami zimowymi. Rozwinięta infrastruktura, szerokie, bezpieczne i zróżnicowane trasy, a także opieka profesjonalnych instruktorów sprzyja nabieraniu pewności na nartach i snowboardzie. Dodatkowo na najmłodszych czekają wyłączone z ruchu strefy przeznaczone wyłącznie do nauki z wyciągami taśmowymi, talerzykami i oślimi łączkami.

Karnety do stacji narciarskiej w prosty i wygodny sposób można nabyć nie tylko w samym Zieleńcu, ale przede wszystkim w sklepie internetowym na stronie www.zieleniec.pl. Jeden skipass pozwala na korzystanie ze wszystkich 31 kolei i wyciągów oraz 23 kilometrów tras.

To dopiero początek zimowych emocji

Inauguracja sezonu to początek długiego i pełnego atrakcji sezonu narciarskiego w jednej z największych w Polsce stacji. Już 28 grudnia rusza pierwsza runda Pucharu Orlicy. Ta najstarsza w regionie impreza co roku przyciąga na start setki narciarzy, a w tym sezonie po raz pierwszy w historii w zawodach wezmą udział także snowboardziści.

Już dziś Zieleniec zaprasza także na okres świąteczno-noworoczny oraz zimowe ferie, które patrząc przez pryzmat już zgłoszonych rezerwacji w hotelach i pensjonatach, cieszyć się będą zapewne bardzo dużą popularnością.

Zieleniec Sport Arena

%MCEPASTEBIN%