komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 19 lutego 2019

Arnolda, Konrada

W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów

poniedziałek, 8.10.2018 08:52 , komentarze: 0 , odsłony: 157
kategorie artykułu:

Na drogach nadal panuje duży ruch jednośladów, w tym rowerzystów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najmniejszej kolizji rowerzysty z innym kierującym, to on ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z niej bez obrażeń. 

Pamiętajmy, że kierowanie rowerem po zapadnięciu zmroku lub w niesprzyjających warunkach atmosferycznych niewątpliwie zwiększa ryzyko wypadków. Dlatego miłośnicy jednośladów powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo. 

Pomimo, iż przepisy nie wymagają używania kasków ochronnych, każdy a szczególnie najmłodsi powinni w takim kasku jeździć. Elementy odblaskowe umieszczone na odzieży zdecydowanie zwiększą widoczność kierującego jednośladem. To, że rowerzysta widzi samochód nie oznacza, że widzi go również kierujący innym pojazdem. Dlatego na drodze należy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza w tych miejscach, gdzie nie możemy skorzystać ze ścieżek rowerowych. 

Przypominamy, że dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania rowerem przez osobę w wieku od 10 do 18 lat jest karta rowerowa. Może to być również karta motorowerowa. 
Natomiast od osoby, która ukończyła 18 lat nie wymaga się uprawnień do kierowania rowerem. 
Pamiętajmy, że dzieci w wieku do 10 lat mogą kierować rowerem wyłącznie pod opieką osoby dorosłej . 
Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Zatem korzystajmy z dróg w taki sposób, aby to nie zagrażało naszemu bezpieczeństwu oraz innym uczestnikom ruchu drogowego. 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku sukcesywnie dążą do tego, aby wyeliminować z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu lub są pod działaniem środków odurzających. Każdego dnia w różnych porach kontrolują również kierujących rowerami.

Na terenie powiatu kłodzkiego realizowany jest Powiatowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Rowerzystów. 

KPP Kłodzko 

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 18.2.2019 11:13
poniedziałek, 18.2.2019 11:03
piątek, 15.2.2019 09:57
piątek, 15.2.2019 09:38
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele