W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców dzielnicowa przeprowadziła spotkanie z seniorami

czwartek, 20.5.2021 13:26 461 0

Dzielnicowa z Kłodzka odwiedziła seniorów z kłodzkiego klubu, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się nieco więcej o metodach działania przestępców, a tym samym, jak ustrzec się przed różnymi zagrożeniami. Przypomniała o możliwości dokonywania zgłoszeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami w formie online oraz kontaktują się osobiście. W ramach spotkań ze społeczeństwem omawiają zagadnienia związane ze stanem bezpieczeństwa w ich najbliższym otoczeniu. Tym razem dzielnicowa sierżant Izabela Kimla  spotkała się z  kłodzkimi seniorami w Klubie Seniora

Policjantka omówiła założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zwróciła uwagę na możliwość dokonywania zgłoszeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przypominając jednocześnie obsługę tej aplikacji. Dzielnicowa poinformowała seniorów o działaniu oszustów, którzy wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”. Sierżant Izabela Kimla przypomniała  również w jaki sposób należy zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

Spotkanie prewencyjne było okazją do przypomnienia seniorom o kolejnym spotkaniu 7 czerwca w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)