W terenie zabudowanym pędził autem z prędkością 141 km/h

poniedziałek, 12.7.2021 11:44 1125 0

Kierowca w Trzebieszowicach pędził samochodem z prędkością 141 km/ h. Tym samym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, która w tym miejscu wynosi do 50 km/h. Policjanci z kłodzkiej drogówki namierzyli pirata przy użyciu laserowego miernika prędkości i zatrzymali kierującego samochodem osobowym. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenie drogowe zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także ukarali go mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Trzebieszowice zauważyli pędzący z dużą prędkością samochód marki ford. Pomiar przy użyciu laserowego miernika prędkości pokazał, że kierowca jechał 141 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowca szybko został zatrzymany przez policjantów. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że autem kieruje 19-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego.

W tej sytuacji decyzja policjantów mogła być tylko jedna. Kierowca za przekroczenie dozwolonej prędkości aż o 91 km/h stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące, a także został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci apelują o bezpieczna jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy zagrożenie dla siebie jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)