W szkole o prawach osób niepełnosprawnych

czwartek, 12.5.2016 14:35 2578 2

Przez tydzień uczniowie ze szkół z Finlandii, Francji, Hiszpanii oraz Czech gościć będą w Zespole Szkół Integracyjnych w Kłodzku. Wszystko za sprawą projektu, którego głównym celem jest edukowanie dzieci i młodzieży w zakresie praw człowieka.

- Każda ze szkół uczestniczących w projekcie, który realizowany jest w ramach Erasmus +, wybrała sobie jakiś element praw człowieka. W naszym przypadku są to prawa osób niepełnosprawnych, gdyż jest to temat nam najbliższy jako szkole integracyjnej. Będziemy w formie takich zajęć dramowych stawiać dzieci w trudnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć osoby niepełnosprawne, żeby obudzić w nich pewną empatię i zrozumienie oraz umiejętność reagowania na pewne sytuacje, które wydają się nie fair w stosunku do osób niepełnosprawnych - wyjaśnia Joanna Krech, szkolny koordynator projektu. - Na powitanie zapoznaliśmy naszych gości z historią Polski, w takiej trochę zabawnej formie. Podczas ich tygodniowej wizyty będziemy także uczestniczyć w warsztatach oraz zwiedzać okolice w tym m.in. Borówkową Górę i Góry Stołowe. Wybierzemy się również do Teatru Integracyjnego ARKA we Wrocławiu, gdzie grają osoby niepełnosprawne. W ich wykonaniu będziemy oglądać „Małego Księcia”, a później będziemy możliwość spotkania się z aktorami i porozmawiania o ich życiu, odczuciach i o tym jak zmienił ich teatr.

W ramach projektu delegacja kłodzkiej szkoły w ubiegłym miesiącu gościła we Francji. W sierpniu natomiast odwiedzi swoich partnerów z Hiszpanii, w lutym z Finlandii, a w maju szkołę w Czechach. 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

czwartek, 12.05.2016 18:36
To wspaniali uczniowie, rodzice,nauczyciele. Jednym słowem wspaniała, otwarta na świat...
czwartek, 12.05.2016 18:27
Dobrze ze jest taka inicjatywa ale najpierw ,,niepełnosprawnych'' nauczyłabym tolerancji...