komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 15 lipca 2020

Henryka, Wlodzimierza

W pożarze stracili dorobek życia. Teraz zalała ich woda!

czwartek, 6.6.2019 13:10 , odsłony: 10841
kategorie artykułu:

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o pożarze budynku w Domaszkowie, w wyniku którego dorobek życia straciły cztery rodziny. 5 czerwca br. w wyniku intensywnych opadów deszczu, pogorzelców zalała także woda z pobliskiego potoku.

Pożar wybuchł w nocy 27 maja. W tym czasie w budynku przebywało 17 osób, w tym 10 dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Na szczęście wszyscy zdążyli go bezpiecznie opuścić, jednak żywioł strawił im praktycznie cały dobytek.

Inspektor Nadzoru Budowanego stwierdził, iż dom można odbudować. Ruszyły zatem prace związane z uprzątnięciem budynku, terenu do niego przyległego a także rozbiórką spalonych elementów. Pogorzelcy pracowali przy odbudowanie całymi dniami, a noc spędzali w namiotach, które rozłożyli na działce. Wczoraj wszystko co się w nich znajdowało zabrała woda. 

- Nocowaliśmy tutaj żeby remontować budynek i pilnować tego co zostało. Mieliśmy rozłożone takie duże namioty, a wczoraj większość rzeczy, które w nich mieliśmy popłynęło. Było oberwanie chmury i woda bardzo szybko wezbrała. Dobrze, że ludzi było dużo i mobilizacja w pełni. To co zdążyliśmy uratować to uratowaliśmy, resztę zabrała woda - mówi pan Mirek.

W wyniku intensywnych opadów deszczu, jakie wystąpiły 5 czerwca w Domaszkowie strażacy odnotowali w sumie 11  interwencji. Większość z nich dotyczyła zalanych piwnic oraz posesji. 

18 czerwca w auli ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej zorganizowany zostanie Koncert charytatywny "Pomagamy pogorzelcom z Domaszkowa". Szczegóły - KLIKNIJ TUTAJ 

Przypominamy, iż trwa zbiórka dla pogorzelców. Pomoc finansową, która zostanie przeznaczona na wsparcie poszkodowanych, można przekazać TUTAJ.

O pomoc apeluje także burmistrz Międzylesia, Tomasz Korczak.

 

 

 

Czytaj także: Cztery rodziny straciły dorobek całego życia. Apel o pomoc dla pogorzelców! [Foto]

 

 

 
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe