komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 20 czerwca 2019

Diny, Bogny

W pożarze stracili dorobek życia. Wczoraj zalała ich woda!

czwartek, 6.6.2019 13:10 , odsłony: 8814
kategorie artykułu:

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o pożarze budynku w Domaszkowie, w wyniku którego dorobek życia straciły cztery rodziny. Wczoraj w wyniku intensywnych opadów deszczu, pogorzelców zalała także woda z pobliskiego potoku.

Pożar wybuchł w nocy 27 maja. W tym czasie w budynku przebywało 17 osób, w tym 10 dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Na szczęście wszyscy zdążyli go bezpiecznie opuścić, jednak żywioł strawił im praktycznie cały dobytek.

Inspektor Nadzoru Budowanego stwierdził, iż dom można odbudować ruszyły prace związane z uprzątnięciem budynku i terenu do niego przyległego oraz rozbiórką spalonych elementów. Pogorzelcy pracowali przy odbudowanie całymi dniami, a noc spędzali w namiotach, które rozłożyli na działce. Wczoraj wszystko co się nich znajdowało zabrała woda. 

- Nocowaliśmy tutaj żeby remontować budynek i pilnować tego co zostało. Mieliśmy rozłożone takie duże namioty, a wczoraj większość rzeczy, które w nich mieliśmy popłynęło. Było oberwanie chmury i woda bardzo szybko wezbrała. Dobrze, że ludzi było dużo i mobilizacja w pełni. To co zdążyliśmy uratować to uratowaliśmy, resztę zabrała woda - mówi pan Mirek.

W wyniku intensywnych opadów deszczu, jakie wystąpiły 5 czerwca w Domaszkowie strażacy odnotowali w sumie 11  interwencji. Większość z nich dotyczyła zalanych piwnic oraz posesji. 

 

18 czerwca w auli ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej zorganizowany zostanie Koncert charytatywny "Pomagamy pogorzelcom z Domaszkowa". Szczegóły - KLIKNIJ TUTAJ 

Przypominamy, iż trwa zbiórka dla pogorzelców. Pomoc finansową, która zostanie przeznaczona na wsparcie poszkodowanych, można przekazać TUTAJ.

O pomoc apeluje także burmistrz Międzylesia, Tomasz Korczak.

 

 

 

Czytaj także: Cztery rodziny straciły dorobek całego życia. Apel o pomoc dla pogorzelców! [Foto]

 

 

 
środa, 19.6.2019 09:55
wtorek, 18.6.2019 13:16
wtorek, 18.6.2019 07:30
Praca na GoWork
Praca na GoWork
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK