W obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h

środa, 27.5.2020 19:18 1474 1

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili kolejnego kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h i tym samym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na terenie powiatu kłodzkiego zatrzymali kierującego samochodem osobowym. Powodem  kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym przez 64-latka, który kierował samochodem osobowym. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h.  Związku z przekroczeniem  dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, kierujący utracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz został ukarany mandatem.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 28.05.2020 16:45
Ale gdzie i kto tego nie napisali ?