W Lewinie Kłodzkim otwarto klub dla seniorów, gdzie będą mogli rozwijać swoje pasje

sobota, 18.3.2023 12:29 235 0

Klub Senior plus, to inwestycja gminy Lewin Kłodzki, która od piątku, 17 marca, może cieszyć jej starszych mieszkańców. Na jego otwarciu byli politycy PiS, senator Aleksander Szwed i poseł Marcin Gwóźdź, ale i starosta kłodzki, Maciej Awiżeń. To projekt wsparty przez rząd.

Całkowity koszt inwestycji to niemal 193 tys. złotych, a a wartości dofinansowania rządowego – 136 tys. zł. „Chcemy, aby nasi seniorzy byli jak najdłużej sprawni, bo to przekłada się nie tylko na lepszą kondycję fizyczną, ale i sprawność umysłu” – przekazał poseł Gwóźdź. W placówce spotykać będą się starsi mieszkańcy gminy, którzy będą mogli aktywnie spędzać czas.

Poseł pogratulował wójt Joannie Klimek-Szymanowicz wyjątkowej skuteczności w pozyskiwaniu rządowych funduszy. Do Lewina w ostatnim czasie trafiło blisko 29 mln złotych. Niemal 2 mln zł na remont zabytkowej kamienicy przy ul. Okrzei 2 w Lewinie Kłodzkim. Wykonane tam zostały nowe klatki schodowe, wymienione stropy, dach i instalacje.

Marcin Gwóźdź pochwalił się, że odwiedził również Izbę Pamięci Violetty Villas, gdzie obejrzał m.in. replikę słynnej sukni „od Diora” oraz mnóstwo pamiątek po piosenkarce. „To miejsce ma za zadanie przekazać potomnym, kim była ta niesamowita artystka oraz zapisać w ich sercach chociaż część jej twórczości oraz historii” – napisał poseł w mediach społecznościowych. [-]

Zdjęcia: profil na fb posła Marcina Gwoździa.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)