komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

W Łącznej oddano do użytku nową świetlicę tematyczną [Foto]

poniedziałek, 27.7.2020 13:55 , komentarze: 2 , odsłony: 1020
kategorie artykułu:

W Łącznej oficjalnie oddano do użytku nową świetlicę tematyczną. To jeden z sześciu takich obiektów, jakie w najbliższym czasie powstaną w gminie Kłodzko. 

- Gmina Kłodzko złożyła wniosek w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na trzy świetlice tematyczne w: Łącznej, Kamieńcu i Roszycach. Całość zadania to ponad 2 mln 200 tyś. zł. Dodatkowo Gminny Ośrodek Kultury w ramach swojego projektu buduje świetlice w Droszkowie, Młynowie i Gorzuchowie - mówi Zbigniew Tur, wójt gminy Kłodzko. - Świetlicę w Łącznej oddajemy do użytku jako pierwszą jednak pozostałe obiekty będą gotowe jeszcze w tym roku. W styczniu 2019 r. otrzymaliśmy promesy, a budowa rozpoczęła się na wiosnę. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, znajduje się w nim wyposażona kuchnia, a przed świetlicą powstał także wielofunkcyjny piec.  

Świetlica tematyczna w Łącznej nazwana została świetlicą zielonej magii ponieważ tematem przewodnim wybranym przez mieszkańców jest ziołolecznictwo i kosmetologia. W obiekcie prowadzone będą zajęcia i prelekcje dotyczące promocji zdrowego stylu życia, tradycyjnych metod wytwarzania żywności, a także ziołolecznictwa i kosmetologii. Nie zabranie także specjalnych wystaw, w tym m.in. ziół rosnących w regionie. Wszystko przy wsparciu Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku. 

Budowa świetlic tematycznych we wsi Łączna, Kamieniec i Roszyce zrealizowano w ramach działania pn. Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

 

Wasze komentarze

Dystans społeczny zachowany jak H
wtorek, 28.07.2020 06:19 autor:
Najlepszy wójt potrafi słuchać ludzi tą umiejętność niewielu posiada- z...
poniedziałek, 27.07.2020 23:27 autor: O taką Polskę walczyłem
poniedziałek, 10.8.2020 15:15
5
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele