W kłodzkim liceum powstała "Strefa relaksu" [Foto]

środa, 15.9.2021 14:33 3197 3

W I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku powstała "Strefa relaksu". W jej oficjalnym otwarciu uczestniczyli: starosta kłodzki, Maciej Awiżeń oraz wicestarosta, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk.

Dzięki utworzonej strefie, uczniowie będą mieli znakomite warunki do samodzielnej nauki w wolnym czasie, integracji oraz możliwość odpoczynku. Jest to również znakomita przestrzeń dla rozwijania kreatywności i swoich zainteresowań oraz tworzenia projektów naukowych. Strefa umożliwi także uczniom łatwy dostęp do nowoczesnych technologii informacyjnych. Jest to także przyjazne miejsce odpoczynku, gdzie uczniowie będą mogli miło spędzić czas — mogąc przeczytać książkę, odpocząć, zagrać w ciekawą grę planszową, czy też zrelaksować się przy muzyce.

Ponadto w tym miejscu wychowawcy wraz z uczniami będą mogli zorganizować ciekawą lekcję wychowawczą, obejrzeć film, czy realizować wydarzenia kulturalne m.in. spotkania ze znanymi absolwentami szkoły, spotkania literackie, muzyczne, spotkania zespołów muzycznych działających w szkole.

Strefa wyposażona została w nowoczesny sprzęt audio-video, a także w gry planszowe, pufy do siedzenia oraz niezbędne meble. Szkoła z własnych środków wymieniła podłogę w pomieszczeniu oraz pomalowane zostały ściany. Dopełnieniem jest roślinność, która ma dobroczynny wpływ na każdego z nas.

Projekt jest bardzo dobrym rozwiązaniem w odniesieniu do skutków obecnej pandemii, gdzie uczniowie na nauczaniu zdalnym bądź hybrydowym tracą kontakt z innymi osobami oraz swoimi rówieśnikami.

Miejsce, w którym uczniowie ze społeczności "Chrobrego" będą mogli spędzić miło czas w dużym stopniu zredukuje poziom stresu, który wywołany był okresem izolacji. Przebywanie w takim miejscu będzie idealnym sposobem na powrót do normalnej rzeczywistości, która oparta była na większej interakcji międzyludzkiej oraz korzystaniem z różnych form rozrywki. Co więcej, strefa relaksu ma być dobrą „odskocznią” od zajęć lekcyjnych oraz obowiązków szkolnych.

W trakcie otwarcia starosta oraz dyrektor Marcin Klimaszewski podziękowali wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Świetności otwarciu, nadali również wybitnie uzdolnieni muzycznie uczniowie szkoły, którzy wystąpili przed zgromadzonymi: Klaudia Dziasek (gitara) i Jakub Barycz (akordeon). Koszt realizacji zadania wyniósł ok. 15 tyś zł

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

czwartek, 16.09.2021 10:47
zabrakło księdza do poświęcenia - Czarnek będzie wściekły
Kudowianin środa, 15.09.2021 15:16
Ok ok ale co z odwołaną detektor szkoły podstawowej...
burek środa, 15.09.2021 17:36
ale o co chodzi ? Jak masz jakiś temat do...