W gminie Międzylesie leśnicy są wszędzie! Kolejny raz opowiadali o zwierzętach i swojej pracy [FOTO]

piątek, 18.8.2023 15:54 322 0

Gdy większość z nas odpoczywała, 15 sierpnia trzy grupy edukatorów leśnych z Nadleśnictwa Międzylesie uczestniczyły w piknikach i festynach, które odbywały się na terenie gminy Międzylesie. Były to Piknik z Sudetami w Międzylesiu, Festyn Odpustowy w Nowej Wsi oraz Piknik Odpustowy w Różańce.

W Międzylesiu przygotowali strefę relaksu i zanocuj w lesie, a dla spragnionych leśna lemoniada i sałatka na bazie produktów leśnych, czyli nasz produkt specjalny. Odbywały się również konkurencje sportowe w których również można było wziąć udział. Jak widać koleżanka Asia ma siłę w ręce i zdobyła 1 miejsce w kategorii pań.

W Różańce leśnicy edukowali i opowiadali o zwierzętach leśnych i pracy leśnika. Można było zaznajomić się oraz uzupełnić swoją podstawową wiedzę z zakresu gospodarki leśnej. I musimy powiedzieć, że jesteśmy naprawdę zaskoczeni Waszą wiedzą na temat lasu, zwierząt i roślin. Natomiast w Nowej Wsi mówili o Programie Bartnicy Sudetów, o pszczołach w lesie i na łąkach, o roślinach miododajnych i roli pszczoły w naszym życiu.

Tego dnia Nadleśniczy Krzysztof Rusinek uczestniczył w każdej imprezie, co nie było łatwe ponieważ odbywały się równolegle. Przemierzał kilometry, aby być wszędzie. Ale – jak widać – energia mu dopisywała. Miał nawet możliwość spróbowania swoich sił przy stole tenisowym „z robotem”. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)