W Gminie Kłodzko zdolna młodzież rodzi się na kamieniu? Odpowiedzi szukaliśmy na gali im. Grzegorza Ciechowskiego

środa, 6.12.2023 20:56 5734 0

Gmina Kłodzko 23. już raz rozdzieliła wśród swej wybitnie zdolnej młodzieży stypendia. Gala temu towarzysząca odbyła się w środę, 6 grudnia, w sali Podhalanka w Krosnowicach. A my, zanim wymienimy głównych bohaterów, musimy się z czegoś wytłumaczyć.

Przede wszystkim dlaczego rozpoczynamy naszą galerię zdjęć od tego właśnie obrazka? Ani on „ostry”, ani odpowiednio doświetlony, a i kompozycja przeciętna. Odpowiedź jest złożona. Przede wszystkim dlatego, że na pierwszym planie jest na nim Hanna Koźlak z Gorzuchowa, niesłychanie utalentowana pływaczka, o której sukcesach odnoszonych wraz z innymi zawodnikami „HS” Team Kłodzko piszemy co i rusz.

Jest jednak powód chyba nie mniej ważny, a na obrazku go nie widać. Gdy poprosiliśmy jego bohaterów o zgodę na zdjęcie, najbliżej nas, na pierwszym planie, stał Henryk Szydłowski, trener Hani. Natychmiast, z wielkim refleksem i wyczuciem, wycofał się na dalszy plan. To jego zawodniczka tego dnia była ważniejsza! Jeśli tacy ludzie będą pracować z naszą młodzieżą, sukcesy murowane. Brawo Trenerze!

Na następnym zdjęciu, ta piękna dziewczyna w biało-czarnych jak przystało na ten dzień barwach, to Aleksandra Martuszewska. Co jest jej zasługą? Ostatnie świadectwo biała banalne... Z góry na dół same „szóstki”! Czy jest kujonem? NIE-SĄ-DZI-MY. Miała zresztą też instrument, więc jest wszechstronnie uzdolniona. A jej mama powiedziała nam [nie dała się sfotografować!], że nie przychodzi to ot tak, na pstryknięcie.

Dumny tata, radny powiatowy Marek Mazurkiewicz, wie, co to znaczy. Rodzicie muszą dzieciom poświęcić czas i budzić w nich ciekawość świata. Pan Marek jest na zdjęciu z kolejną stypendystką Gminy Kłodzko, Zofią Mazurkiewicz [i panną Aleksandrą]. Czym ona odcisnęło swe piętno na naszym życiu? Obejrzyjcie tylko w naszej galerii jej dyplomy czy listy gratulacyjne... Podobnie jak jej brata, Karola Mazurkiewicza.

A Michał Kusiak, który ma wyjątkowe oceny i taką też pasję? Buduje modele z klocków LEGO. Dziecinada? Nie, wyjątkowa wyobraźnia! Oby jak najszybciej budował nam prawdziwe mosty, a może statki kosmiczne? Stypendia do końca roku szkolonego otrzymają nasi młodzi sportowcy, tenisistka stołowa Natalia Kurzela oraz wszechstronnie uzdolniony Oliwier Wcisło, m.in. wrotkarz.

Oprócz wymienionych wcześniej jednorazową nagrodę otrzymali jeszcze Magdalena Sadowska, Martyna Waszczyk, Natalia Wnuk i Kornelia Hankus. Fundusz stypendialny i gala mają dwie twarze: wybitnego muzyka, Grzegorza Ciechowskiego (1957-2001), który im patronuje i Marioli Huzar, która jest ich dobrym duchem, a formalnie przewodniczącą kapituły stypendialnej. Obojgu należą się wielkie podziękowania, za to, że są. Tak, oboje SĄ!

Patrząc na miny czy to wójta Zbigniewa Tura, czy szefa rady gminy Ryszarda Jastrzębskiego, wiceszefowej Marioli Kozak, radnej powiatowej Eweliny Ptak czy radnego wojewódzkiego Stanisława Jurcewicza, można było odnieść wrażenie, że ta uroczystość to i dla nich prezent. Cieszyli się nie mniej, niż maluchy, które przed galą obejrzały bajkę. Podsłuchaliśmy: – Nie wierzycie w św. Mikołaja? Ale on wierzy w Was! [kot]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)