komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 13 czerwca 2021

Lucjana, Antoniego

W centrum Kłodzka rzucił się z nożem na przechodnia. 29-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

czwartek, 25.6.2020 13:22 , komentarze: 11 , odsłony: 10821
kategorie artykułu:

Na trzy miesiące trafił do aresztu 29-latek, który ugodził nożem 50-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Poszkodowany w wyniku ataku mężczyzna doznał ciężkich obrażeń ciała. Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu ustalili i zatrzymali sprawcę. Podejrzanemu grozi teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

- Kłodzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło 22 czerwca o godz. 23.35 w centrum miasta. Z informacji przekazanej funkcjonariuszom wynikało, że jeden z mieszkańców został ugodzony nożem w klatkę piersiową. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili przebieg zajścia. 50-latek idąc ulicą, zauważył mężczyznę, który skakał po samochodzie. Widząc to, mieszkaniec powiatu kłodzkiego postanowił zwrócić mu uwagę, aby nie niszczył zaparkowanego auta. Ta reakcja na tyle zirytowała wandala, że rzucił się on na 50-latka z nożem, zadał mu kilka ciosów w klatkę piersiową, po czym uciekł z miejsca. Ranny mężczyzna został odwieziony do szpitala. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci niezwłocznie przyjechali na miejsce, ustalili wstępne okoliczności zdarzenia oraz rysopis napastnika. Intensywne działania mundurowych pozwoliły już po niespełna godzinie zatrzymać 29-letniego mieszkańca Kłodzka podejrzewanego o atak z użyciem noża. Mężczyzna był nietrzeźwy. Po przebadaniu okazało się, że ma on w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Trafił prosto do policyjnego aresztu - informuje podinsp. Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji. 

29-latek usłyszał w tej sprawie zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

Wasze komentarze

policja umorzy i puści, ewentualnie uciekniie
piątek, 26.06.2020 09:00 autor: kita
ZASTRZELIĆ po co to coś utrzymywać,,,
czwartek, 25.06.2020 19:19 autor: Kat
środa, 2.6.2021 08:16