komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 18 kwietnia 2019

Boguslawy, Apoloniusza

Uzdrowiska inwestują. W planach m.in. modernizacja Chopina w Dusznikach-Zdroju

poniedziałek, 29.10.2018 12:16 , komentarze: 7 , odsłony: 4819
kategorie artykułu:

W ciągu najbliższych trzech lat spółka Uzdrowiska Kłodzkie zainwestuje ponad 50 milionów złotych. Oprócz nowoczesnej linii rozlewniczej wód mineralnych Staropolanka, jaka powstać ma w Polanicy-Zdroju, planowana jest również modernizacja obiektów uzdrowiskowych w Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju oraz Kudowie-Zdroju. Pozwoli to zwiększyć bazę hotelową o 130 miejsc.

- Prace rozpoczniemy w Dusznikach-Zdroju. W obiekcie Jan Kazimierz A zmodernizujemy dach, a poddasze zaadoptowane zostanie na pokoje hotelowe. Całkowitej modernizacji poddany zostanie także budynek Jan Kazimierz B. Kolejnym, dużym zadaniem będą prace w obiekcie Chopina, w którym kilka lat temu doszło do pożaru i od tej pory stał on pusty. Planujemy zrobić tu trzygwiazdkowy hotel, który będzie obsługiwał ruch turystyczny w Dusznikach-Zdroju i w pobliskim Zieleńcu - mówi Wojciech Maj, prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich S.A. – Grupa PGU.

Koszt inwestycji, jakie przeprowadzone zostaną w Dusznikach-Zdroju to 18 milionów złotych. W Polanicy-Zdroju spółka planuje zainwestować kolejne 10 mln zł, a w Kudowie-Zdroju 5 mln zł. 

- W Wielkiej Pieniawie w Polanicy-Zdroju planujemy remont dachu oraz adaptację poddasza na pokoje hotelowe. Podobnie w Kudowie-Zdroju, gdzie prace realizowane będą na obiekcie Polonia. Modernizacja obiektu oraz tarasu przeprowadzona zostanie również na obiekcie Łazienki III - wyjaśnia Wojciech Maj. 

Prace we wszystkich obiektach pozwolą na zwiększenie bazy hotelowej łącznie o 130 miejsc. 

- To będzie wiązało się ze zwiększeniem bazy leczniczej w tych obiektach, bo jeżeli inwestujemy w pokoje hotelowe to musimy też zwiększyć bazę zabiegową - mówi prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich S.A. – Grupa PGU.- Mamy dwie grupy klientów: instytucjonalni i komercyjni. Pierwsza grupa klientów to osoby kierowane do nas przez Narodowy Fundusz Zdrowia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Mamy jasno opisane jakie świadczenia mamy realizować dla tych pacjentów i żeby sprostać tym zadaniom musimy przeprowadzać remonty. Dodatkowo chcemy zwiększyć przychody spółki przez sprzedaż komercyjną pobytów leczniczych, a żeby to robić musimy mieć obiekty o wysokim standardzie. Pokoje, które mamy są już wykorzystane w pełni i musimy zwiększyć bazę hotelową po to żeby móc sprzedawać więcej pobytów - dodaje. 

W październiku ruszyła również inwestycja związana z nowoczesną linią rozlewniczą wód mineralnych Staropolanka w Polanicy-Zdroju. O tym pisaliśmy TUTAJ 

 

 

Wasze komentarze

zuk , pgu i inne gowniane nazwy tej samej firmy...
piątek, 02.11.2018 16:46 autor: Witek
nic nie da naprawa dachu ,jeśli baza zabiegowa to stary...
poniedziałek, 29.10.2018 21:39 autor:
Cala baza hotelowa w uzdrowiskach nadaje się do lamusa standart...
poniedziałek, 29.10.2018 16:26 autor: vvvvb
Ten pan Maj chyba nie wie gdzie pracuje. Chopin po...
poniedziałek, 29.10.2018 12:40 autor:
Tak jest, to są sami laicy,bezczelni hipokryci, no ale ważne...
poniedziałek, 29.10.2018 13:39 autor: Stach

sobota, 13.4.2019 23:19
5
piątek, 29.3.2019 16:02
4
wtorek, 26.3.2019 07:23
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ABC OGRODU
ABC OGRODU
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe