komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 5 marca 2021

Adriana, Fryderyka

Uwaga na sople i zalegający śnieg

poniedziałek, 15.2.2021 16:44 , komentarze: 0 , odsłony: 197
kategorie artykułu:

Policjanci ponownie przypominają o konieczności odśnieżania chodników, dachów oraz usuwania tworzących się sopli lodowych. Obowiązki te spoczywają na właścicielach i administratorach budynków. Spadające z dachów sople lub zwały śniegu mogą stanowić zagrożenie dla przechodniów.

Policja przypomina o obowiązku odśnieżania chodników, posesji i dachów. Właściciel nieruchomości lub administrator ma obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika, który położony jest wzdłuż jego nieruchomości. Śliskie i zasypane śniegiem chodniki, mają duży wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Odgarnięty śnieg należy składować w miejscu, w którym nie powodowałby zakłócenia w ruchu pieszych i pojazdów.  Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe (markety, magazyny, hale targowe i sportowe) ponieważ zalegający na dachach śnieg może doprowadzić nawet do katastrofy budowlanej.

Jeżeli właściciel lub zarządca obiektu  nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania, musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Policjanci  przypominają również o obowiązku odśnieżania chodnika wzdłuż posesji. Zgodnie z art. 117 Kodeksu  Wykroczeń  „kto, mając obowiązek utrzymania  czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany”.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku
podinspektor Wioletta Martuszewska

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 1.3.2021 14:11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele