Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych „Budowlanki”, czyli Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku

niedziela, 28.4.2024 00:15 1522 0

92 uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku zakończyło rok szkolny. – Bardzo fajne dzieciaki – ocenił dyrektor Rafał Olecha. Tradycji musiało stać się zadość. Ubrani w togi absolwenci starym zwyczajem rzucili swe nakrycia głowy w powietrze.

To jedna z najbardziej kultowych tradycji ukończenia szkoły. Zwyczaj wyrzucenia czapki absolwenta w powietrze pod koniec ceremonii został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych przeszło 100 lat temu. Przyjął się i u nas. W piątek, 26 kwietnia, potwierdzili to uczniowie 5-letniego technikum w zawodach budownictwo, logistyka, logistyka mundurowa i spedycja. 7 maja większość z nich przystąpi do matury.

Drodzy Uczniowie! Dziękujemy Wam za wspólne 5 lat edukacji w „Budowlance” – żegna się z nimi szkoła. Tego, co najlepsze, życzyli im uczestniczy uroczystości. Wśród nich burmistrz Kłodzka Michał Piszko, prezes Europejskiego Forum Młodzieży oraz nowy radny Sejmiku Wojewódzkiego Adam Jaśnikowski, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego  Ewa Piszczek i przedstawiciele służb mundurowych.

Zdjęcia i film: Monika Świerzko z klasy 3f, Ireneusz Jakubiec z klasy 2d oraz Mateusz Chrząszcz z klasy 3a ZST w Kłodzku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)