Ulga termomodernizacyjna - Ociepl dom, płać mniej za ogrzewanie

czwartek, 30.11.2023 07:42 419

Świat się zmienia, a wraz z nim rosną ceny energii elektrycznej oraz opału, czy to węgla czy gazu. To skłania coraz większą liczbę posiadaczy budynków do refleksji na temat efektywności energetycznej. Pytają siebie: jak oszczędzać na prądzie i ogrzewaniu domu, nie rezygnując z komfortu mieszkania? Odpowiedź jest prosta: ulga termomodernizacyjna.

Ulga termomodernizacyjna - ociepl dom, płać mniej za ogrzewanie

Z każdą nadchodzącą zimą media bombardują nas informacjami na temat oszczędzania energii. Jak nie oszaleć w tym gąszczu porad i wniosków? Wystarczy zdać sobie sprawę z jednego: ocieplenie domu to inwestycja, która na długą metę się zwróci. Pomyśl tylko! Nawet do 70% dostarczonej do domu energii wykorzystywanych jest na jego ogrzewanie. Niestety, wiele z tego ciepła bezpowrotnie ucieka, jeśli nie zadbać o odpowiednią izolację termiczną budynku.

Którędy ucieka ciepło? - Kalkulator współczynnika U

Nawet 20-30% ciepła ucieka nam przez słabo bądź niezaizolowany dach, a następne 20-30% przez nieocieplone ściany. Jeżeli do tego dodamy utratę ciepła przez podłogę na gruncie lub nad piwnicą, która jest nieogrzewana, bilans cieplny wygląda słabo. Dlatego tak ważne jest odpowiednie ocieplenie domu, które pomoże nam zaoszczędzić nawet 50% kosztów ogrzewania.

Ocieplenie poddasza i elewacji - gdzie warto inwestować?

W kontekście oszczędzania energii, warto zwrócić szczególną uwagę na ocieplenie poddasza oraz elewacji. To proste działania, które przynoszą namacalne korzyści. Weźmy na ten przykład domy z lat '80. Wówczas efektywność energetyczna nie była jeszcze na porządku dziennym. Teraz, dzięki uldze termomodernizacyjnej, możemy skorzystać z możliwości ocieplenia takiego domu, które pozwoli nam na znaczną redukcję kosztów ogrzewania.

Zastosowanie wełny mineralnej w ocieplaniu domu

Wełna mineralna to doskonały materiał do izolacji. Jej niepalność oraz paroprzepuszczalność to tylko niektóre z zalet. Dzięki temu wilgoć może swobodnie wydostawać się z budynku, co minimalizuje ryzyko wykraplania wilgoci wewnątrz ściany. Co więcej, wełna mineralna ma także doskonałe właściwości izolacji akustycznej, co z pewnością podnosi komfort życia w domu.

Technologia AquaBalance - gwarancja czystej elewacji

Na koniec warto także wspomnieć o technologii AquaBalance. Dzięki niej elewacja domu pozostaje sucha i czysta, nawet w najbardziej wilgotne dni. Tynk hydrofilowy weber.pas topdry to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie estetyczny wygląd domu przez cały rok. W dodatku jest dostępny w aż 320 kolorach!

Sprawdź ofertę produktów Isover.pl