Ujawniono blisko 1000 porcji narkotyków. Zatrzymano 36-latka

czwartek, 17.6.2021 11:34 3005 4

Blisko 1000 porcji narkotyków nie trafi na czarny rynek dzięki policjantom, którzy realizując czynności zmierzające do zwalczania przestępczości narkotykowej zabezpieczyli niedozwoloną substancję w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 36-letnigo mieszkańca powiatu kłodzkiego. Podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

- Na podstawie posiadanych informacji o jednym z mieszkańców powiatu kłodzkiego, mogącym posiadać narkotyki, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przeprowadzili kontrolę w jego miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze weszli do mieszkania 36-letniego mężczyzny. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez niego policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Środki odurzające ukryte były w lodówce  pomiędzy artykułami spożywczymi w foliowym worku. Wstępnie ustalono, że jest to amfetamina. Funkcjonariusze zabezpieczyli biały proszek. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę, z której można było przygotować blisko 1000 porcji narkotyków - mówi podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Po przeprowadzonych czynnościach w tej sprawie, mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku, gdzie usłyszał zarzuty przestępstwa. 36-latek jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.

Wobec podejrzanego Prokurator Rejonowy w Kłodzku zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanemu  grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

arekafryka czwartek, 17.06.2021 22:07
Pójdzie na współpracę i będzie wolny jak ptak.
Bogobojowy czwartek, 17.06.2021 12:15
Ćpunom od tej informacji eksplodowały żyły. :D Ja bym...
Koment czwartek, 17.06.2021 21:19
Prawdziwy chrześcijanin morderca lepszy od ćpuna gratuluje, składam wyrazem uznania...
obiektyw czwartek, 17.06.2021 12:25
Brak pracy i zaściankowość regionu (brak porządnych dróg) generuje patologię