komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 4 marca 2021

Lucji, Kazimierza

Ujawnili narkotyki podczas kontroli drogowej

poniedziałek, 18.1.2021 15:51 , komentarze: 0 , odsłony: 390
kategorie artykułu:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przedstawili 35-latkowi zarzut posiadania narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany po tym, gdy podczas kontroli, w samochodzie, którym się poruszał, funkcjonariusze ujawnili narkotyki. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie karnie.

17 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Podczas kontroli zauważyli, że zachowanie kierującego jest nerwowe. Okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, ponieważ nigdy go nie uzyskał. Ponadto w samochodzie funkcjonariusze ujawnili w zawiniątku biały proszek. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że jest to amfetamina. Z zabezpieczonej przez policjantów ilości środków można było by przygotować kilkadziesiąt porcji narkotyków. Okazało się, że mężczyzna był wcześniej karany za przestępczość narkotykową.

Teraz 35-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi  kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jednak podejrzany odpowiadać będzie w ramach tzw. recydywy podstawowej, czyli sąd może wymierzyć karę  przewidzianą za przypisane podejrzanemu  przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

źródło: KPP w Kłodzku

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele