Uff... Policjanci odzyskali królika! Skradziony został magikowi, gdy ten przyjechał z cyrkiem do Bystrzycy Kłodzkiej

wtorek, 18.6.2024 15:36 3441 6

„Komisariat Policji w Bystrzycy Kłodzkiej otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży należącego do cyrku królika, będącego integralną częścią występu magika” – tak zaczyna swą informację mł. asp. Tobiasz Fąfara z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Funkcjonariusze nie zlekceważyli sprawy. Wszak cyrk przybył do nas na występy z nowym widowiskiem, a królik jest w nim gwoździem programu! No, prawie...

Szczegóły śledztwa wyglądały tak... W sobotę, 15 czerwca, do bystrzyckiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży królika cyrkowego. Ze wstępnych ustaleń wynikało [czyli informacji od samych cyrkowców], że biały królik odpoczywał przed występem w swoim transporterze obok budki, gdzie sprzedawano bilety. Gdy opiekun zorientował się, że go nie ma, powiadomił o tym fakcie policję.

Zrozpaczeni właściciele wyznaczyli równocześnie nagrodę za odzyskanie zwierzęcia: 1000 złotych! „Jest to nasz domowy pupil, który luźno żyje z nami w domu! Prosimy o oddanie! Jest z nami od 4 lat!” – apelowali przez media społecznościowe. Białego królika z cyrku skradziono około godziny 16:00. Cyrkowcy wytypowali sprawców: „Prawdobnie był to mężczyzna i dziewczynka!”.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci od razu przystąpili do działania. Dzięki skutecznej pracy następnego dnia udało się ustalić sprawcę kradzieży. Okazała się nią 30-letnia mieszkanka Bystrzycy Kłodzkiej. Kobieta zaskoczona była wizytą policjantów, którzy dotarli do jej miejsca zamieszkania. Królik powrócił do swoich właścicieli, a sprawczyni kradzieży poniosła odpowiedzialność karną.

Cyrkowcy zamieścili w sieci specjalny komunikat: „Nasz królik odnaleziony, jest już z nami cały i zdrowy!! Został skradziony przez rodzinę z ulicy Osiedlowej – na szczęście byli świadkowie zdarzenia, którzy pomogli nam wskazać sprawcę! Dziękujemy Policji z Bystrzycy Kłodzkiej za szybką interwencję oraz odebranie naszego pupila!”.

Czy rzeczywiście królik wart był wysiłku funkcjonariuszy? We wtorek możecie się o tym w Ścinawce Średniej, w środę w Radkowie, a dzień później w Kudowie-Zdrój. Wystąpi tam ponoć obok... Barbie. [kot]

Zdjęcia królika: Cyrk Lewandowski.

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

autor wtorek, 18.06.2024 19:23
Za kare magik winien zamienić złodziei w...królików!
Michał środa, 19.06.2024 20:43
W ludzi odsiadujacych wyroki, których odsiadka wiąże się z ciężką...
dr środa, 19.06.2024 12:30
jak będą w szczytnej też im gwizdnę
Michał środa, 19.06.2024 10:16
Jak małym i ograniczonym trzeba być, żeby ukraść królika z...
wtorek, 18.06.2024 19:52
Woooow
wtorek, 18.06.2024 20:15
Magik, któremu naprawdę zniknął królik....