komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Uczniowie NST na praktykach we Włoszech

wtorek, 18.6.2019 19:12 , komentarze: 0 , odsłony: 2055
kategorie artykułu:

1 czerwca czterdziestoosobowa grupa uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej wraz z opiekunami: Małgorzatą Kałwak i Beatą Skibińską oraz Konradem Kałwakiem i Jackiem Pomorskim udała się na miesięczną praktykę do stolicy regionu Emilia Romania - Bolonii.

W grupie tej znaleźli się uczniowie technikum: informatycznego, logistycznego, hotelarskiego, elektrycznego, grafiki i poligrafii cyfrowej, pojazdów samochodowych oraz cyfrowych procesów graficznych. Na miejscu zakwaterowani są w hotelu, a praktyka odbywa się w branżowych zakładach pracy - analogicznych do kierunku nauki. Wyjazd stał się możliwy dlatego, iż szkoła przystąpiła do unijnego programu ERASMUS+.

Program ten został opracowany tak, aby wspierać kraje uczestniczące w programie w zakresie efektywnego wykorzystywania potencjału kapitału społecznego oraz promowania idei uczenia się przez całe życie. Erasmus+ to również odpowiedź na potrzeby współczesnej Europy oraz wyzwania, które przed nią stoją. Uczniowie będą mogli przede wszystkim podszkolić swoje umiejętności językowe oraz nabyć cennego doświadczenia, które zaowocuje w ich przyszłej pracy. Nie jest to jedyna grupa uczniów z popularnie zwanej „Górniczej” wyjeżdżająca na tego typu praktyki zawodowe z terenu naszego miasta. Równocześnie grupa 5 uczennic technikum hotelarskiego pod opieką pani Marty Augustynowskiej odbywa swoje miesięczne praktyki w Grecji.

Konrad Kałwak

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
poniedziałek, 10.8.2020 19:09
poniedziałek, 10.8.2020 10:10
sobota, 8.8.2020 00:00
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele