Tym razem medali nie było, ale Hanna Mazur z UKS Orlica Duszniki-Zdrój dowiodła w Japonii, że należy do elity

poniedziałek, 12.2.2024 11:10 1504 0

Skończyła się azjatycka przygoda 15-letniej Hanny Mazur z UKS Orlica Duszniki-Zdrój. Nasza duma najpierw startowała podczas IV Młodzieżowych Igrzysk w koreańskim Gangwon, skąd przywiezie brązowy medal, potem w Pucharze Świata w japońskim Hachinohe, gdzie także była trzecia. Wreszcie, także w Japonii, startowała w Mistrzostwach Świata, jako jedna z najmłodszych zawodniczek.

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego wymieniał świetnie spisującą się Hanię w gronie naszych faworytek do medali Mistrzostwach Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Ostatecznie, podczas imprezy zakończonej w niedzielę, 11 lutego, nie było tak dobrze, ale było świetnie! 5. miejsce w biegu drużynowym, 6. w tzw. mass starcie, 8. w sprincie drużynowym. Do tego 14. na 500 m, 15. na 1000 m i 19. na 1500 m.

Jest się z czego cieszyć, bo nasza łyżwiarka walczyła z nawet o 4 lata starszymi rywalkami. – Przed Hanią jeszcze trzy kolejne sezony startów w tej grupie wiekowej, więc na razie najważniejsze, to zrobić najlepszą robotę, na jaką jest w tej chwili przygotowana – uspokajają w dusznickim klubie. I zrobiła! A popatrzcie na zdjęcia: radość i energia ją rozpiera. Łatwo rozpoznać tę najbardziej roześmianą buzię. [kot]

Zdjęcia: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)