Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Dusznik-Zdroju [Foto]

poniedziałek, 20.6.2022 12:54 893 1

Pierwszy Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Dusznik-Zdroju za nami. W sportowych zmaganiach, jakie zorganizowane zostały w sobotę, 18 czerwca na stadionie im. Kazimierza Górskiego udział wzięło 7 drużyn, a rywalizacja odbywała się  w trzech kategoriach wiekowych.

Turniej o Puchar Burmistrza Dusznik-Zdroju połączony był z uroczystym zakończeniem sezonu piłkarskiego. Na boisku przy ul. Wojska Polskiego pojawiły się drużyny ze Szczytnej, Kudowy-Zdroju, Radkowa, Dusznik-Zdroju, Krosnowic, Lądka-Zdroju oraz dzieci z Ukrainy, które przebywają obecnie w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju. 

- Organizatorami wydarzenia jest MKS Pogoń Duszniki-Zdrój oraz miasto Duszniki-Zdrój. Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych:  skrzat, żak i orlik,  a każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. Przygotowaliśmy także trzy puchary za zwycięstwo w każdej kategorii - mówi Marcin Błachut z MKS Pogoń Duszniki-Zdrój.

W programie wydarzenia znalazła się także loteria fantowa z ciekawymi nagrodami, degustacja ciast oraz wspólne ognisko.

W kategorii orliki najlepsza okazała się drużyna z Krosnowic, drugie miejsce zajęła reprezentacja Ukrainy, a trzecie - MKS Pogoń Duszniki-Zdrój. W kategorii Żaki wygrała drużyna z Lądka-Zdroju, drugie miejsce zajęła drużyna z Radkowa, trzecie - ze Szczytnej. Wśród Skrzatów na pierwszym miejscu uplasowali się reprezentanci Szczytnej Tuż za nimi znalazły się kolejno drużyny z Lądka-Zdroju i Radkowa. 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Zibi poniedziałek, 20.06.2022 13:54
Rybus się sprzedal Putinowi