Trzy fantastyczne kobiety i ich przewrotna opowieść o macierzyństwie. Teatr RAZY DWA i inne propozycje na weekend

piątek, 24.5.2024 10:26 1057 3

„Do góry nogami. Rzecz o macierzyństwie” to spektakl, który obejrzeć trzeba. W piątek, 24 maja, o godz. 18:00 na scenie MGOK spotkacie się z trzema pięknymi kobieta z Teatru RAZY DWA, które tak potrafią same bawić się konwencją, że w swoją opowieść wciągają nawet sceptyków. „To mądre i zabawne zarazem przestawienie” – pisaliśmy po prapremierze, która odbyła się we wrześniu 2023 roku.

Wtedy  pisaliśmy też, że do Bystrzycy Kłodzkiej jeździ się „na Kajdanowicz”. Paulina Kajdanowicz, niewątpliwie nasza gwiazda, tym razem niemal na całe przedstawienie oddała scenę swoim koleżankom. Jak to wykorzystały Adriana Krywulec i Ewelina Sowiak? Były niesamowite! Dowcipne, inteligentne, profesjonalne, piękne [kolejność przypadkowa]. W Bystrzycy mamy już trzy gwiazdy.

A o czym nam opowiadały? Paulina Kajdanowicz zebrała opowieści 27 mam. O tym, jak chciały mieć dziecko, jak na nie czekały, jak im trudno było w czasie ciąży, a jeszcze trudniej, gdy już urodziły, o radości, ale i o depresji. Nawet o śmierci. I o tym, jak skończyła się ich „wolność” i „bajabongo”, cokolwiek to znaczy. Banał, bo kobietom nie trzeba tego tłumaczyć, a mężczyźni i tak nic nie zrozumieją. A może jednak warto spróbować?

Co jeszcze czeka nas w ten weekend? Przede wszystkim 63. Dni Kłodzka, czyli trzy dni koncertów gwiazd! Szczegóły o tych i innych imprezach znajdziecie w naszej zakładce: https://doba.pl/dkl/pokaz/wydarzenia.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Piter sobota, 25.05.2024 13:02
Paulinka, dziękuję za ostatnie nocne spotkanie w Zabłociu ;) Było
Miś sobota, 25.05.2024 06:32
To jest gwiazda na miarę naszych możliwości. My tą gwiazdą...
Felek piątek, 24.05.2024 10:52
Gwiazda ?!